Olaylı konser

Olaylı konser
BDP'nin düzenlediği konserde terör örgütülehine slogan atılması üzerine polis, konser alanını boşattı.
Siirt'te BDP'nin düzenlediği konserde terör örgütü PKK ve İmralı'da ağırlaştırılmış hapis cezasını çeken elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan atılması üzerine polis, konser alanını boşattı. Konserden çıkan bazı gruplar ile polis arasında çıkan arbedede 8 gösterici gözaltına alındı.
 
BDP Siirt İl Başkanlığı tarafından, Kızlar Tepesi Anfi Tiyatro alanında dün gece düzenlenen 'dayanışma gecesinde' yerel sanatçıların konser vermesi kararmaştırıldı. Siirt Bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak ve BDP'lierin de katıldığı konser sırasında sık sık PKK ve Öcalan lehine sloganlar atılması üzerine polis, yasa dışı sloganlar atılmaması konusunda uyarı yaptırdı. 3 kez yaptırılan uyarıya rağmen slogan atılmasına devam edilmesi üzerine polis, konser alanını boşalttı.
 
Alandan ayrılan bazı gruplar, önlem alan polise taşlı saldırıda bulundu. Polisin bu gruplara gaz bombaları ile müdahale etmesi üzerine ara sokaklarda arbede çıktı. Atılan taşlardan bazı araçlar zarar görürken, bazı ev ve işyerlerinin camları kırıldı. Polis, olaylara karıştığı gerekçesiyle 8 göstericiyi gözaltına aldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com