Öldü Denilen Kaddafi Ortaya Çıktı

Öldü Denilen Kaddafi Ortaya Çıktı
Libya devlet televizyonu oğlunun öldüğü NATO saldırısından bu yana kamuoyu önüne çıkmayan Devlet Başkanı Muammer Kaddafi'nin görüntülerini yayınladı.
12 gün önceki saldırıda Kaddafi'nin küçük oğlu Seyf ül İslam ölmüş, kendisinin ise sağ kurtulduğu açıklanmıştı. Ancak oğlunun cenazesine katılmaması ve televizyon aracılğıyla da olsa halka seslenmemesi öldüğü ya da yaralandığı spekülasyonlarına neden olmuştu.

Devlet televizyonunun yayınladığı ve dün çekildiği belirtilen görüntülerde Kaddafi bir otelde aşiret liderleriyle toplantı yaparken görülüyor ve sağlığının yerinde olduğu anlaşılıyor. Ancak görüntülerin ne zaman çekildiği bağımsız kaynaklarca henüz doğrulanamıyor.

Görüntülerde Kaddafi bir ara, ziyaretçilerini işaret edip "İşte Libya aşiretlerinin temsilcileri" diyor. Aşiret liderlerinden biri de "Zafer sizin olacak" diye yanıt veriyor.

MİSRATA HAVAALANI İSYANCILARDA
Kaddafi güçlerine karşı savaşan isyancılar Misrata havaalanının kontrolünü ele geçirdi. Büyük bölümü isyancıların kontrolünde olan kent haftalardır Kaddafi güçlerinin topçu ateşine hedef oluyor.

İsyan harekitinin liderlerinden biri BBC'ye yaptığı açıklamada, Misrata'nın artık tamamen "devrimci güçlerin" kontrolünde olduğunu söyledi. Albay Ahmed Bani, hükümet güçlerinin tanklarını yaktıklarını ve çok sayıda silah ele geçirdiklerini açıkladı.

Libya'nın en büyük üçüncü kenti olan Misrata, isyancıların kalesi olan Bingazi'ye açılan kapı olmasının yanı sıra, yardım malzemelerinin girişi ve yaralıların tahliyesi için hayati önemdeki limanıyla stratejik öneme sahip.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com