Öldü sanıp morga atmışlar

Öldü sanıp morga atmışlar
Geçirdiği by pass ameliyatının ardından yoğun bakıma alınan arabesk müziği sanatçısı Müslüm Gürses'in sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Gürses'in hastanede yaşam mücadelesi vermesi yıllar önce yaşadığı bir olayı akıllara getirdi. 1978'te Tarsus'tan Adana'ya giderken Gürses, ağır bir trafik kazası geçirdi. Kazada Gürses'in de şoförle birlikte öldüğü sanıldı ve sanatçı Adana'da morga konuldu. Ancak morg görevlisi bacaklarının kıpırdadığını gördüğü Gürses'in yaşadığını anlayıp dışarı çıkardı. Bir dizi ameliyat geçiren Gürses'in beynine plaka takıldı, koku alma duyusunu neredeyse tamamıyla yitiren Gürses'in işitme duyusu da ciddi biçimde zarar gördü. Ancak yıllardır kafasına alacağı en ufak darbede kör kalma hatta ölüm korkusuyla yaşayan, hiç dinmeyen baş ağrılarıyla mücadele eden Gürses kaderine karşı koyup Türkiye'nin en ünlü ses sanatçılarından biri oldu. Şimdi Gürses'in plakçısı Muhteşem Candan başta olmak üzere yakın dostları "O daha önce morgtan kurtulmuş bir adam, ölüme yine meydan okuyacaktır"  yorumunu yapıyor.

Öte yandan Müslüm Gürses’in tedavisini gerçekleştiren Memorial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, ünlü sanatçının durumuna ilişkin açıklama yaptı. Prof. Dr. Bingür Sönmez, yoğun bakımda tedavisi süren ünlü sanatçı Müslüm Gürses’in durumunun iyiye gittiğini ancak her an bir sürprizle karşılaşılabileceğini açıkladı. Sönmez, "Gece yarısından sonra şans pozitife döndü. Ama bugüne kadar çok kötü kullanılmış bir beden, her an bize sürpriz hazırlayabilir” dedi. Prof. Dr. Bingür Sönmez, Gürses’e perşembe günü kroner bypass ameliyatı yaptıklarını belirterek, “Kendisini yaklaşık 10 yıldır takip ediyoruz. Yurt dışında geçirdiği kalp krizinden sonra biz ilgilenmeye başladık. Kendisine bir kez stent koyduk, iki kez anjiyo yaptık. Bu takip süreci içerisinde hiçbir zaman sigarayı bıraktıramadık. Ona bağlı ciddi akciğer problemleri yaşadı. İki ay önce öksürük ve ciddi göğüs ağrısıyla tekrar müracaat etiğinde yaptığımız anjiyo da sol ana dal hastalığı saptadık. Artık stent takma şansı olmadığı için ameliyat kararı aldık. 2 aydır sigarayı bırakması için çaba sarf ediyordu. Genel durumunun düzelmesi için çaba sarf ediyordu. Ameliyat olabilir hale geldi. Perşembe günü kroner bypass ameliyatı yaptık. İki damarını değiştirdik, iki bypass yaptık” diye konuştu. Prof. Dr. Bingür Sönmez, ünlü sanatçının cumartesi öğlene kadar iyi olduğunu ancak öğleden sonra solunum problemi yaşadığını ifade ederek, “Solunum cihazına bağlamak zorunda kaldık. Daha sonra böbrek ve karaciğer yetmezliği gelişti ve Pazar günü bizi üzen boyutta böbrek ve karaciğer yetmezliği oluştu. Ama bu gece yarısından sonra tekrar kontrol altına alabildik. Şu anda tansiyonu iyi. Akciğer filmi daha iyi, karaciğer enzimleri toparlanmaya başladı. Böbrekler için diyaliz yapıyoruz ondan aldığımız sonuç gayet iyi. Gece yarısından sonra şans pozitife döndü diye bekliyoruz ama tahmin ediyorsunuz ki bugüne kadar çok kötü kullanılmış bir beden. Her ana bize sürpriz hazırlayabilir.  Şuanda her şey kontrol altında. Umarım bu şanslılık devam edecektir.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com