“Öldüklerini internetten öğrendim"

“Öldüklerini internetten öğrendim"
Eskişehir'de, anne ve kızını evlerinde tabancayla vurarak öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılanmasına başlandı.

2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Selami Y. (37), hakim karşısına çıktı. Sanık Selami Y., 2006 yılında tanıştıkları Derya Gün ile bir yıl sonra sözlendiklerini belirterek, 'Birlikte yaşamaya başladığımız Derya'nın Belçika'da yaşayan ağabeyi sebebiyle aramız bozulmaya başladı. Cep telefonunda gördüğüm bir mesaj yüzünden kavga ettik. Bir kaç gün sonra Derya benden ayrılmak istediğini söyledi. Konuşma taleplerim Derya ve ailesi tarafından sürekli reddedildi. Konuşmak için dört kez evlerine gittim. Yine kabul etmediler. Olay günü içki içtim. Derya'nın evine gittim. Camı tıklattım, duymadı. Tornavidayla pencereyi açtım. Derya odasında yoktu. Koridorda annesi ve Derya ile karşılaştım. Konuşmaya başladık. Derya, bana hakaret etti. Kendimi kaybettim, tabancayı çıkarıp Derya'ya yönelttim. Annesi Derya'nın üzerine atlayınca tabanca patladı. Daha sonra iki el daha ateş ettim ve girdiğim pencereden kaçtım. Olaydan sonra pişman oldum. Bozdağ'a gittim. Ertesi gün ikindi vakti kente geldim. İnternetten haberlere baktım. Derya ve annesinin öldüğünü öğrenince şok oldum. Balıkesir'e gittim. Orada jandarmaya teslim oldum. Pişmanım' dedi.
Öldürülen Fikret Gün'ün eşi, Derya Gün'ün babası Osman Gün ile kızı Hülya Gün'ü de dinleyen mahkeme heyeti, diğer şahitlerin dinlenmesi ve eksik evrakın tamamlanması için davayı erteledi.
21 Mart 2009 tarihinde Fevzi Çakmak Mahallesi Sezenler Sokağı'nda bir evde oturan Fikret Gün (50) ile kızı Derya Gün'ü (26) tabancayla vurarak öldürdüğü iddia edilen sanık Selami Y., Balıkesir'in Gönen ilçesinde gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com