'Öldürme özgürlüğünün olmadığı bir Türkiye...'

'Öldürme özgürlüğünün olmadığı bir Türkiye...'
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, daha huzurlu ve güvenli bir Türkiye için çalıştıklarını söyledi...

İçişleri Bakanı Şahin, incelemelerde bulunmak üzere öğle saatlerinde helikopterle Elazığ'dan Adıyaman'a geldi. Helikopterle Özel Harekat Şube Müdürlüğü bahçesine inen Bakan Şahin ilk olarak Adıyaman Valiliği'ni ziyaret etti. Bakan Şahin'i, valilik girişinde Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Aydın, Mehmet Metiner ve Mehmet Erdoğan ile CHP Milletvekili Salih Fırat, CHP İl Başkanı Zafer Ersoy, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Emniyet Müdürü Mehmet Bilici, İl Jandarma Komutanı Yarbay Yusuf Yalçın ile bürokratlar karşıladı. Kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaşan Bakan Şahin, daha sonra valiliğe geçerek Vali Ramazan Sodan'dan kente ilişkin brifing aldı.

Bakan Şahin'i karşılayanlar arasında yer alan CHP Adıyaman Milletvekili Salih Fırat ile CHP İl Başkanı Zafer Ersoy, terörün hortladığı bir dönemde birlik beraberlik mesajı vermek için karşılama törenine katıldıklarını söyledi.

Valiliğin ardından Adıyaman Belediyesi'ni ziyaret eden Bakan Şahin, AK Parti hükümetinin kısa süre önce 10. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında bakan ve parti kurmaylarının tüm Türkiye'yi dolaştığını hatırlattı.

HUZURLU VE GÜVENLİ BİR TÜRKİYE

Gazetecilerin son zamanlarda yaşanan terör olaylarına ilişkin sorularını da cevaplandıran Bakan Şahin, huzurlu ve güvenli bir Türkiye çabası içerisinde olunduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "Şu anki fotoğraf artık eski fotoğraf değil, yeni fotoğraftır. Bu fotoğrafın daha da güzelleşmeye ihtiyacı var. Onun çabası ve gayreti içerisindeyiz. Güzel Türkiye'nin, kalkınmış Türkiye'nin, huzur içerisindeki Türkiye'nin, açlığı yok etmiş, yoksullukla daha çok mücadele eden Türkiye'nin, gelir dağılımını, gelir adaletini daha adil hale getirmek için bir program dahilinde ekonomiyi sarsmadan sağlıklı politika ile mücadele eden ve bunu toplumun her kesimine adaletli bölüştürme gayreti içerisinde olan Türkiye'nin bu güzelliğinin olmazsa olmazı da güvenli ve huzurlu bir Türkiye'dir. Mal güvenliğinin, can güvenliğinin ve düşünce özgürlüğünün olduğu bir Türkiye'dir. Hiçbir zaman öldürme özgürlüğünün olmadığı ve olamayacağı bir Türkiye'dir. Yaklaşımımız budur; her türlü düşünceye, özgürlüğe, hür teşebbüse saygısı olan ve imkan sağlayan bir Türkiye istiyoruz. Ama hizmetlere karşı, bu ülkenin güzelliklerini baltalamaya yönelik, daha da ötesi bu ülkenin insanın canına kıymaya yönelik bir özgürlüğün, davranışın yer bulamayacağı ve bununla da her türlü silahlı silahsız mücadelenin var olduğu ve olacağı bir Türkiye'yi hep birlikte oluşturmak durumundayız ve onunda çabası içerisindeyiz."

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Adıyaman Belediyesi'nin ardından Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret edip, brifing aldı. Bakan Şahin, son olarak geçen yıl sonu hizmete giren Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı MOBESE Merkezi'nin açılış törenine katıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com