Ölen Babasını Bir Hafta Sonra Gördü!

Ölen Babasını Bir Hafta Sonra Gördü!
Babasının cenazesine giden genç, bir hafta sonra babasıyla karşılaştı..

Muğla-Yatağan karayolunda 14 Eylül günü meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren kişiyi babaları sanarak köy mezarlığına defneden aile, öldü sandıkları babalarını karşılarında görünce şok geçirdiler.

Meydana gelen trafik kazasında yüzü tanınmayacak hale gelen ve üstünden kimlik çıkmayan kişiyi yanlış teşhis eden aile fertleri, gömdükleri kişinin kim olduğunu araştırmaya başladılar.

İddiaya göre, Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Portakallık köyünde yaşayan Ahmet Özdemir isimli vatandaş, trafik kazasında tanınmayacak hale gelerek hayatını kaybeden kimliği belirsiz kişiyi kayıp babası Mehmet Özdemir (68) sanıp defnettirdi, mevlüt okutup lokma döktürdü. Ancak, akli dengesi yerinde olmadığı belirtilen Mehmet Özdemir bir hafta sonra yaşadığı köye geri dönerek herkesi şaşkına çevirdi. Tanımadıkları kişiye gömdüklerini anlayan köy halkı da bu kişinin kim olduğunu araştırmaya başladı.

Muğla- Yatağan karayolunun Akçaova köyünde, 14 Eylül Salı gecesi saat 23.00 sıralarında yaşanan trafik kazasında bir kişi feci şekilde yaşamını yitirdi. Yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden ve üzerinden kimlik çıkmayan 60- 65 yaşlarındaki kişinin cenazesi tanınamayacak hale geldi. Bu kişinin, bir süredir kayıp olan ve Ula'nın Portakallık Köyü'nde yaşayan akli dengesi bozuk 3 çocuk babası Mehmet Özdemir (68) olabileceği iddia edildi. Bir aydır gazete, radyo ve yerel televizyonlara verdiği kayıp ilanlarıyla babasını arayan Akyaka'da balıkçılık yapan oğul Ahmet Özdemir'e telefonla haber verildi. Ahmet Özdemir, tanınmayacak haldeki cesedi teşhis için Muğla Devlet Hastanesi'ne geldi. Görevliler tarafından morga indirilen Özdemir, cenazenin babasına ait olduğunu söyleyip defin işlemlerini başlattı. Cenaze 16 Eylül'de Portakallık Köyü'ne getirildi, verilen salanın ardından kılınan öğle namazının ardından Dereüzüm mezarlığında toprağa verildi. Mehmet Özdemir için bir hafta sonra da Portakallık köyünde oğlu Ahmet Özdemir tarafından mevlüt okutulup hayır lokması döktürüldü. Özdemir, 400 TL harcadığı cenaze sonrası oturduğu Akyaka'ya dönerken, öldü sanılan Mehmet Özdemir'in bir hafta sonra ortaya çıkması herkesi şaşırttı. Yanlış cenazenin toprağa verildiği anlaşıldı.

Portakallık köyü muhtar azası Enver Kaya, Mehmet Özdemir'in Muğla'da yaşadığını bildiklerini, sürekli kaldığı bir adresinin bulunmadığını söyledi. Enver Kaya, "Mehmet Özdemir'in akli dengesi bozuk olduğu için kimseyle görüşmezdi. Bizde camiden verilen selasının ardından öldüğünü öğrendik. Fakat bir hafta sonra köye geri geldi. Kaza sonrasında Mehmet Özdemir'i yakınları yanlış teşhis etmiş. Köyümüz mezarlığında yatan kişinin kim olduğunu bulmaya çalışıyoruz. Oğlu da bu ölen kişinin yakınlarını merak
ediyor. Kayıp başvurusu olması dışında kimsenin ölüyü sahipleneceğini düşünmüyoruz. Garip bir durum, demek ki Allah bu kişinin köyümüze gömülmesini istedi" dedi.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı olaya el koyarken, polis de köyde araştırma yapıp mezarlığın fotoğrafını çekti. Gömülü kişinin kimlik tespit çalışmalarına başlandığı, soruşturmanın ardından cenazenin çıkarılıp çıkarılmamasına karar verileceği öğrenildi.

Muğla-Yatağan Karayolu'nun üçüncü kilometresinde İzmir'e hareket halinde olan Mustafa Çağdaş (44) yönetimindeki 35 EC 799 plakalı araç, Akçaova rampasından iniş yaparken, karayolunun karşısına geçmeye çalışan bir vatandaş gördü. Yayayı çarpmamak için sağa hamle yapan sürücü, yine de vatandaşı çarpmaktan kurtulamadı. Kazada, adının Mehmet Özdemir (68) olduğu öğrenilen ve yakınları tarafından teşhis edilen vatandaş kazada ağır şekilde yaralandı. Özdemir'in ayak bileği kırılırken, kafasının çeşitli yerlerinden de darbeler aldı. Kaza yerinin yanında bulunan restoranttaki vatandaşlar 112 Acil Servisi arayarak ambulans çağırdı. Kazada ağır yaralanan Mehmet Özdemir hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com