Ölen PKK'lının fotoğrafı yayınlandı

Ölen PKK'lının fotoğrafı yayınlandı
18 Ağustos'ta öldürülen PKK'lı 2 teröristten ve kaçan teröristlerin düşürdüğü sırt çantasında ele geçirilen askeri kıyafetler, silahlar ve patlayıcılar basına gösterildi

Siirt Valisi Musa Çolak, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Bürosu'nda teröristlerden ele geçirilenlerin önünde düzenlediği basın toplantısında faaliyetlerini sürdürmeye devam eden bölücü terör örgütünün tarihten gelen birlik beraberlik ve kardeşliği bozmaya gücünün yetmeyeceğini belirtti.

 Son derece huzurlu bir kent olan Siirt'in 18 Ağustos'ta terör örgütünün eylemleri ile gündeme geldiğini ifade eden Vali Çolak, "Pervari'de terör örgütü PKK mensuplarının, İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma birliğine yönelik roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda yaralanan 3 kişi, Pervari Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Burada durumu ağır olan bir yaralı Siirt Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Saldırı sırasında çıkan çatışmada ilçeye askeri kıyafetle gelen 2 terörist ölü ele geçirildi. Ölü ele geçirilen terörist arasında örgütün Herekol Dağı sorumlusu Zerdeşt kod adlı Ali Gezer de bulunuyor.

 Aynı gece Eruh İlçesi Bilgili Köyü üs bölgesinde bulunan Motorlu Piyade Birliği'ne terör örgütü PKK mensuplarınca roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen ve biri astsubay 2 askerin şehit olduğu saldırı sonrasında yapılan operasyonda bir kadın terörist silahı ile ölü ele geçirildi" dedi.

CEPHANELİK GİBİ

Vali Çolak, saldırı sonrası çıkan çatışmada ölü ele geçirilen teröristlere ait çok sayıda mühimmat ele geçirildiğini ifade ederek şöyle dedi: "Teröristlerin yanlarında 12 el bombası, 1 roketatar, 2 roket atar mermisi, 1 zırh delicisi roket atar mermisi, 2 Kalaşinkof marka piyade tüfeği, bu tüfeklere ait 7 şarjör, 500 mermi, 1 tarama el telsizi ve bir miktar para bulundu.

ZIRH DELEN 8 ROKETATAR

 Ayrıca kaçan teröristlerin düşürdüğü sırt çantasında da 5 el bombası, 1 dürbün ve fünye ele geçirildi. Saldırı sonrası olay yerinde yapılan incelemede İlçe Emniyet Amirliği hizmet binası karşısında bulunan bir iş yerine ve bu işyerinin önünde park halindeki bir araca, trafoya, kaldırıma, nöbet mevzisinde bulunun zırhlı cama ve Adliye lojmanlarının çatısına isabet eden toplam 8 roketatar ile çok sayıda uzun namlulu silah mermisi ve şarapnel parçaları bulundu.

İlçe Emniyet Amirliği hizmet binasına piknik tüpüne bağlı içerisinde A-4 patlayıcı bulunan ve el bombası fünyelenmiş bir düzenek atılarak patlatıldığı tespit edildi.

 Bu saldırılarda Emniyet Lojmanları, Emniyet Amirliği hizmet binası ve araçları, güvenlik mensuplarına ait sivil araçlar, Adliye Lojmanları, sivil vatandaşlara ait ev ve araçlar ile komando birliği nizamiye girişi, Orman İşletme Müdürlüğü binası zarar gördü.

 Aynı gün bu saldırıyı gerçekleştirilen teröristlere yardım ve yataklık ettikleri iddiası ile 11 kişi gözaltına alındı. Ancak bu kişiler Cumhuriyet Savcılığı'ndaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Bu hain saldırılarda büyük bir başarı ile kahramanca görev yapan güvenlik güçlerini kutluyor ve teşekkür ediyorum." Vali Çolak, askeri kıyafetlerin gerçeğe uygun hazırlanması ve berelerin üzerine ay yıldız figürünün işlenmiş olmasına dikkati çekti. PKK terör örgütüne ait mühimmatın sergilendiği toplantıda operasyona katılan bomba uzmanı köpek 'Rocky' de basına tanıtıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com