Olgunlar saha iniyor

Olgunlar saha iniyor
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği ( TÜFAD ) Kütahya Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 6.olgunlar futbol turnuvası 4 Mayıs'ta açılış maçıyla başlayıp 27 Mayıs'ta final maçıyla sona ererken, maçlar Asım Alkış Stadında oynanacak.

35 YAŞ ÜSTÜNDEKİLER KATILABİLECEK Kütahya'da futbola olan ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği ( TÜFAD ) Kütahya Şube Başkanı Mehmet Acet “ Kütahya'mızda her geçen gün futbola artan ilgi artarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda geniş katılımlarla gerçekleştirildiğimiz olgunlar turnuvasının bu yıl 6'ıncısını düzenleyeceğiz. Turnuvaya katılacak takımlarda 35 yaşını dolduran 1974 ve öncesi doğumlular forma giyebilecek. Turnuvaya katılmak isteyenler Takım listelerini idareci tarafından imzalayarak sporcuların nüfus cüzdanlarının fotokopileriyle birlikte en geç 01.05.2009 tarihine kadar TÜFAD Kütahya şubesine teslim etmeleri gerekmektedir. Aynı gün saat 18.30'de TÜFAD Kütahya şubesinde takım temsilcilerinin katılımı ile kura çekimi yapılacaktır. Turnuvanın ilk maçı 04.05.2008 tarihinde saat 18.00 başlayacaktır.Turnuvaya katılacak takımlarımıza başarılar dilerim.”dedi.
 Turnuvaya katılan takımların  her hangi bir takımda lisanslı olarak futbol oynamamış 30 -35 yaş arasında kullanabileceği bir kişilik kontenjan hakkı bulunuyor.
Büyük bir ilginin olacağı tahmin edilen Olgunlar turnuvası maçları Asım Alkış Stadında oynanacak.
TÜRKİYE FUTBOL ANTRENÖRLERİ DERNEĞİ GELENEKSEL 6. OLGUNLAR FUTBOL TURNUVASI KATILIM ŞARTLARI VE OYUN KURALLARI
 1. Turnuva Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kütahya şubesi tarafından yürütülecektir.
2.  Turnuvaya katılacak takımlarda, 35 yaş ve üstü (1974 ve öncesi doğumlular) oynayabilecektir.
3.   Turnuvaya katılacak takımlardan 300 YTL katılım ücreti alınacaktır. Katılım ücreti iş bankası TÜFAD Kütahya Şubesi 801054 nolu hesabına yatırılıp kura çekimine kadar dekontlar Derneğe teslim edilecektir.
4.  Müsabakalar çim sahada 11x11 sporcu ile oynanacaktır
5.    Takım listeleri, 1 idareci 1 antrenör ve 20 sporcu olmak üzere toplam 22 kişiden oluşacaktır. Daha sonra herhangi bir sebepten dolayı (sakatlık, ceza vb.) sporcu ilave edilmek istendiğinde her sporcu için 30 YTL alınacaktır.
6.        Takım listeleri idareci tarafından imzalanarak en geç 01.05.2009 tarihine kadar listede oyuncu olarak isimleri olanların nüfus cüzdanı fotokopisi dosyaya eklenerek TÜFAD Kütahya şubesine teslim edilecektir. Aynı tarihte (01.05.2009) Cuma günü saat 18.30'da TÜFAD Kütahya şubesinde kulüp idarecilerinin katılımı ile kura çekimi yapılacaktır. Turnuvanın ilk maçı 04.05.2009 tarihinde saat 18.00' da başlayacaktır.
7. Turnuvada futbol müsabaka yönetmelikleri ve oyun kuralları aynen uygulanacaktır.
8.   Turnuvada müsabakalar 25' şer dakikalık iki devre halinde oynanacaktır. Devre arası 10 dakikayı geçmeyecektir. Final müsabakalarında uzatma oynatılmayacak direkt penaltı vuruşlarına geçilecektir.
9.  Müsabakalarda kaleci dâhil tüm oyuncular değişebilecektir. Ancak çıkan oyuncu tekrar oyuna giremeyecektir.
10.   Takım listeleri müsabaka başlamadan 10 dk önce saha komiserine verilmek zorundadır. Zamanında müsabakaya çıkmayan takımların müsabakaları ertelenmeyecek ve hükmen mağlup sayılacaklardır. Müsabakalarda üç puan sistemi uygulanacak ve bir takım sahaya en az 9 oyuncu ile çıkabilecektir.
11.   Birden fazla takım listesinde ismi bulunan sporcular ilk oynadığı resmi müsabakadaki takımda oynamaya devam edebilecektir.
12.   Her takım müsabakaya 1 maç topu getirmek zorundadır.
13.   Müsabakalarda centilmenlik ve kural dışı hareket sebebi ile oyundan ihraç edilen sporcular (çift sarı kart hariç) turnuva sonuna kadar oynayamayacaktır.
14.   Müsabakalarda sporcular resmi müsabaka teçhizatı kullanacaklardır. (Forma, Şort, Tozluk, Tekmelik ve Futbol ayakkabısı). Ancak vidalı krampon giyilmeyecektir.
15.   Turnuva hafta içi her gün 18.00–19.00 ve 19.00–20.00 saatleri arasında günde iki maç olmak üzere oynanılacaktır.
16.   TÜFAD 6. Olgunlar futbol turnuvası A ve B grubu olmak üzere katılacak takım sayısına göre belirlenecektir.
17.   Turnuva tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır. Gruplarında 1. olan takımlar diğer grubun 2. takımı ile yarı final müsabakası oynayacaktır. Kazanan takımlar final müsabakası yapacak kaybeden takımlar 3.'lük 4.'lük müsabakası oynayacaklardır.
18.   TÜFAD Kütahya şubesi 6. olgunlar futbol turnuvasının fair-play anlayışı içerisinde ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için tüm yönetici, antrenör, sporcular ve seyircilere büyük görevler düşmektedir. Bu nedenle turnuva tertip komitesi, turnuvanın amacına uygun olmayan şekilde hareket eden kişi, grup veya takımları kesinlikle turnuvadan ihraç edecektir.
19.   TÜFAD Kütahya şubesi 6. olgunlar futbol turnuvasında, yukarıda açıklanan şartlar ve kuralların dışında meydana gelebilecek herhangi bir durumun değerlendirilip, yorumlanması ve karara bağlanmasında tek yetkili turnuva tertip komitesidir.
Turnuvaya katılan tüm takımlar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com