Olimpik gün koşusu ve Dragon yarışları yapıldı

Olimpik gün koşusu ve Dragon yarışları yapıldı
Eskişehir'de, “Olimpik Gün Koşusu” düzenlendi.

Eskişehir'de, “Olimpik Gün Koşusu” düzenlendi.
Geçen sene ilk olarak Eskişehir'de tertiplenen ve bu yıl İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Gaziantep, Trabzon, Van'ın katıldığı ve 205 ülke ile aynı anda yapılan 'Olimpik Gün Şenlikleri'nin Eskişehir ayağı, Vilayet Meydanı'nda organize edilen 'Olimpik Gün Koşusu' ile sona erdi. Porsuk Çayı'nda düzenlenen dragon yarışlarıyla başlayan ve çim hokeyi milli takımı maçı, Anadolu ve Osmangazi üniversiteleri hentbol maçı gibi faaiyetlere iki gün süren şenliklerin son gün etkinliği olan koşuya, 7'den 70'e binden fazla kişi katıldı.
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi işbirliği ile Olimpik Gün Şenlikleri'ni başarılı bir şekilde tamamladıklarını söyledi. Eskişehirliler'in şenliğe gösterdiği büyük ilgi sebebiyle çok mutlu olduğunu ifade eden Büyükerşen, “Geçen sene Olimpiyat Komitesi ile birlikte Eskişehir'de başlayan Olimpik Gün Şenlikleri, bu sene Türkiye'de dokuz şehirde, dünyada ise 205 ülkede aynı anda yapılıyor. Olimpiyat ateşini Eskişehir'de yaktık. Bu ateş her geçen sene hızla yayılıyor. Umarım gelecekte Olimpiyat Oyunları'nı da Türkiye'de yapılmasına vesile oluruz. Buradan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin yetkililerine ve organizasyonda emeği geçen herkese bu güzel spor faaliye sebebiyle bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Olimpik Gün Şenliği Dragon Yarışları'nda dereceye giren sporcu ve takımlara kupa ve madalyaları törenle verildi.
-PORSUK ÇAYI'NDA DRAGON YARIŞLARI YAPILDI
Eskişehir'deki Porsuk Çayı'nda 'Dragon Yarışları' yapıldı.
'Olimpik Gün Şenlikleri' çerçevesinde organize edilen yarışlara, 8 takım katıldı. Büyük ilgi gören dragon yarışları, oldukça çekişmeli geçti. Yarışlar sonunda birinciliği Eskişehir Atatürk Anadolu Meslek Lisesi, ikinciliği Osmangazi Üniversitesi, üçüncülüğü ise 'Şehr-i Melekler' takımı kazandı.
Dereceye giren sporcu ile takımlara kupa ve madalyaları törenle verildi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com