Olimpik Yüzme Havuzu Açıldı

Olimpik Yüzme Havuzu Açıldı
Dumlupınar Üniversitesi tarafından Merkez kampüs yerleşkesine yaptırılan Olimpik Havuzun açılışı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin katılımıyla dün gerçekleştirildi.

Dumlupınar Üniversitesi tarafından Merkez kampüs yerleşkesine yaptırılan Olimpik Havuzun açılışı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin katılımıyla dün gerçekleştirildi.
Dumlupınar Üniversitesi tarafından Merkez kampüs içersine yaptırılan Olimpik Havuzun açılışı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan ve Akademisyenlerin katılımı ile yapıldı.
Dumlupınar Üniversitesi tarafından Fizik tedavi hastanesi için yaptırılan sıcak su sondajları ve projeleri hakkında bilgiler veren DPÜ Rektörü Prof. Dr. Güner Önce; “Yapmış olduğumuz Olimpik yüzme havuzu müracaatında ilk olarak Kütahya'nın soğuk olduğunu ve burada Olimpik Yüzme havuzunun olamayacağı yetkililer tarafından ifade edildi. Fakat yeterli derecede sıcak su olduğunu yapmış olduğumuz raporlarla gösterince alabildik. Dünyada çok nadirdir yer altından sıcak su gelerek yüzme amaçlı olan havuz. Bu Üniversitemizin ve Kütahya'mızın bir şansı, dolayısıyla bu şanstan Üniversitemiz böyle bir tesise sahip oldu” dedi.
Olimpik havuzun İnşaatına 16.10.2007 başladıklarını ve Haziran 2010 yılında tamamladıklarını ifade eden Rektör Önce; “Havuzumuz 4.000 m2 kapalı alan, 50 metre uzunluk, 25 metre genişlik, 2,5 metre havuz derinliği ve 3125 ton su kapasitesine sahip. Havuz bölgesine ait 100 er kişilik bay ve bayan soyunma odaları ve duşlar, 550 kişilik tribün kapasitesi ve ayrıca alt katında bir fitnes salonu, saunası ve ona ait soyunma odaları ile duşları var” dedi.
Havuzun açılışından sonra katılımcılar Türkiye Su Topu Federasyonu 2. Lig takımlarından Bursa Belediye Spor ve Tofaş spor takımlarının gösteri maçı ile sporcu öğrencilerin yüzme yarışını izlediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com