Olimpiyat adaylığında kritik gün

Olimpiyat adaylığında kritik gün
2020 olimpiyatlarına aday kentler, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Jacques Rogge tarafından yarın açıklanacak.
Kanada'nın Quebec City kentinde devam eden IOC toplantısının yarınki bölümünde resmî adaylık statüsüne hak kazanan şehirler belirlenecek.
 
Türkiye, Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener başkanlığındaki bir heyetle İstanbul 2020 Olimpiyatları için çaba harcarken Tokyo, Doha, Bakü ve Madrid de aday şehir statüsü için yarışıyor.
 
İstanbul'un adaylığı için Quebec City'deki toplantıda mücadele eden Türk heyetine, Kanada'ya gelen Milli Voleybolcu Neslihan Darnel de destek veriyor. Türk basketbolunun NBA'deki oyuncularından Orlando Magic oyuncusu ve Basketbol Milli Takım Kaptanı Hidayet Türkoğlu'nun da yarın Kanada'ya gelerek ekibe katılması bekleniyor.
 
Puanlamada İstanbul birinci sırada
 
Spor camiasının önde gelen internet sitelerinden gamesbids.com'un, Uluslararası Olimpiyat Komitesi kriterlerine göre yaptığı puanlamada İstanbul en şanslı kent durumunda.

Sitenin Bidindex Summer 2020 başlığı altında yayımladığı puanlamada İstanbul 60.20 ile birinci, Tokyo 59.92 ile ikinci, Madrid 55.10 ile üçüncü, Doha 53.08 ile dördüncü ve Bakü de 43.66 ile sonuncu oldu. Geçmişte yaptığı puanlamaların gerçeğe yakın çıkması ile bilinen sitenin değerlendirmesi, Quebec City Kongre Merkezi'ndeki spor otoritelerince de kabul gördü.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com