Olimpiyat hayali ırkçı tweet'le bitti!

Olimpiyat hayali ırkçı tweet'le bitti!
Londra'da bugün başlayacak olan Yaz Oyunları öncesinde Yunanistan'da Twitter krizi patlak verdi

Yunan Olimpiyat Takımı, madalya beklentisinin yüksek olduğu üç adım atlamacı Voula Papachristou’nun etkinlikten çıkarıldığını açıkladı. Papachristou’nun atılmasının sebebi ise genç sporcunun kişisel Twitter hesabından ırkçı bir mesaj göndermesi oldu.

AFRİKALILARI BÖYLE AŞAĞILADI

Pazartesi günü Twitter’a “Yunanistan’da o kadar çok Afrikalı var ki artık Nil’in batısındaki sivrisinekler kendi yemeklerini evlerinde rahatlıkla yiyebilirler” yazması büyük bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Sporcunun Yunanistan’da yaşayan Afrikalıları hedef aldığı bu tweet sosyal medyada büyük tepki topladı.

Çarşamba günü açıklama yapan Yunan Olimpik Takımı yetkilileri ise atılan tweetin olimpiyat değerlerine ve ruhuna aykırı olduğu gerekçesi ile Papachristou’nun olimpiyat oyunlarından çıkarıldığını açıkladı.

ÖZÜR DİLEDİ AMA NAFİLE

Olay sonrası açıklama yapan Papachristou, “Tatsız bir şakaydı, insanların kalbini kırdıysam çok üzgünüm. Amacım kimseyi aşağılamak değildi. Herkesten çok özür diliyorum” dedi.

BİR İLK OLDU

Papachristou’nun attığı tweet ırkçılık ve insan haklarına saygısızlık olarak değerlendirilirken, Yunan sporcu sosyal medyada yaptığı açıklama nedeniyle olimpiyattan çıkarılan ilk sporcu oldu.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com