Olimpiyat şampiyonuna ceza

Olimpiyat şampiyonuna ceza
Londra Olimpiyat Oyunları'nda tekvandoda erkekler 68 kiloda şampiyon olan milli sporcu Servet Tazegül'e, kiraladığı otomobille Konya'ya gelirken 160 kilometre hızla iki kez radar uygulamasına girdiğinden dolayı 319'ar lira ceza işlemi uygulandı.
Olimpiyatlarda altın madalya kazanan Servet Tazegül, Tekvando Federasyonu tarafından verilecek olan iftar yemeğine katılmak için Konya'ya geldi. Tazegül, ilk olarak beraberinde Tekvando Federasyon Başkanı Metin Şahin ve antrenörü Ali Şahin ile birlikte Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel'i makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında rektör Gökbel, olimpiyat şampiyonuna ebru işlemeli tablo hediye ederken, Federasyon Başkanı Metin Şahin'de kendisi ve Tazegül'ün imzaladığı tişortü hediye etti. 
 
Selçuk Üniversitesi'nde okumak istediğini dile getiren Tazegül, olimpiyatlardaki başarısında başta Federasyon Başkanı Metin Şahin ve anterönü Ali Şahin olmak üzere herkesin emeği olduğunu söyledi. Hedefinin 2016 Olimpiyatları'na katılıp ünvanını devam ettirmek olduğunu belirten Tazegül, Konya'ya gelirken talihsizlik yaşadığını söyledi. Tazegül, kiraladığı otomobille Ankara - Konya karayolunda 160 kilometre hızla iki kez radar uygulamasına girdiğini ve 319'ar lira ceza işlemi uygulandığını anlattı. Gazetecilerin 'polisler, sizi tanımadı mı?' sorusu üzerine Tazegül, "Polisler beni tanıdı. 'Seninle gurur duyuyoruz, ama cezayı yazmak zorundayız' dediler" diye konuştu. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com