Olimpiyatlara renkli açılış -Olimpiyat Stadı'nın içine çiftlik hayvanlarının da yer aldığı örnek bir İngiliz köyü kurulacak -Açılış töreninin sanat direktörü Boyle: ''Pekin'den daha iyi bir açılış yapmak

Olimpiyatlara renkli açılış   -Olimpiyat Stadı'nın içine çiftlik hayvanlarının   da yer aldığı örnek bir İngiliz köyü kurulacak   -Açılış töreninin sanat direktörü Boyle:   ''Pekin'den daha iyi b
Olimpiyatlara renkli açılış -Olimpiyat Stadı'nın içine çiftlik hayvanlarının da yer aldığı örnek bir İngiliz köyü kurulacak -Açılış töreninin sanat direktörü Boyle: ''Pekin'den daha iyi bir açılış yapmak zor. Değişik ve yeni bir

LONDRA (A.A) - İngiltere'nin başkenti Londra'da bu yaz düzenlenecek 2012 Olimpiyatları'nda sporseverleri renkli bir açılış bekliyor.
     Sanat direktörlüğünü 8 dalda Oscar kazanan ''Slumdog Milyoner'' filminin yönetmeni Danny Boyle'un yapacağı açılış töreni, ezberleri bozmayı amaçlıyor.
     204 ülkeden yüzlerce sporcunun mücadele edeceği olimpiyat oyunlarının açılışında, Olimpiyat Stadı'nın içine koyun, at, inek, keçi, ördek, kaz, tavuk gibi çiftlik hayvanlarının yer alacağı örnek bir İngiliz köyünün kurulacağı açıklandı.
     Dünya genelinde yaklaşık 1 milyar kişinin izlemesinin beklendiği açılış töreninde 10 bin gönüllü görev yapacak.
     27 milyon sterlin harcanacak törende, 500 hoparlör ve 1 milyon vatlık ses sisteminin kurulacağı belirtildi. Açılışta efsanevi müzik grubu Beatles'in üyesi Paul McCartney'nin de aralarında bulunduğu ünlü sanatçılar sahne alacak.
     1984 yılından beri olimpiyat oyunlarının açılış törenlerinin giderek daha görkemli hale geldiğini belirten sanat direktörü Boyle, 4 yıl önceki Pekin Olimpiyatları'nda bunun en üst noktaya ulaştığını söyledi.
     2008 Pekin'den daha iyi bir açılış yapmanın zor olduğunu ifade eden Boyle, ''Dolayısıyla değişik ve yeni bir açılış töreni yapmaya karar verdik. Biraz daha samimi, insanları biraz daha içine alan bir tören olacak'' dedi.
    
     Muhabir: Yunus Kaymaz
     Yayıncı: Hüseyin Doğru (LONDRA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com