Olimpiyatlarda Bozüyük'ten Türkiye Birinciliğine

Olimpiyatlarda Bozüyük'ten  Türkiye Birinciliğine
Bozüyüklü öğrenciler 20. İNEPO Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatları’nda yarıştıkları çeşitli kategorilerde iki Türkiye birinciliği ve bir Türkiye üçüncülüğü elde ettiler

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde bulunan Özel Orhangazi İlköğretim Okulu’nun öğrencileri, 20. İNEPO Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatları’nda yarıştıkları çeşitli kategorilerde iki Türkiye birinciliği ve bir Türkiye üçüncülüğü elde etti.
Bozüyük Özel Orhangazi İlköğretim Okulu’ndan yapılan açıklamada, “Türkiye geneli ilköğretim okulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen yarışmada okulun 6’ncı sınıf öğrencileri Fırat Mantar ve Muhammet Emin Mert, Bukalemun Plaka adlı projeleriyle çevre-fizik Kategorisinde Türkiye 1’ncisi olarak altın madalya aldı. Projede araç hızlarından kaynaklanan trafik kazalarının azaltılması için araç süratini tahmin etmeye dayalı sistemde, plakalar aracın hızına göre renk değiştirerek sürücü ve yayaların uyarılması planlandı. Zeynep Binicioğlu ve Tuba Argını ise çevre problemlerine yönelik atık araç lastiklerinin arazide yağmur suyu depolama ve erozyonu önleme amaçlı proje çalışmasıyla Türkiye 3’üncüsü olarak bronz madalya kazandı. Söz, beste ve klip kategorisinde ise 8’nci sınıf öğrencisi Sude Yılmaz Türkiye birincisi olarak altın madalya kazandı” dedi.

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com