Olimpiyatlarda şike!

Olimpiyatlarda şike!
2012 Londra Olimpiyatları, Badminton branşında ikişer ekiple mücadele eden Çin ve Güney Kore takımlarının tezgahına sahne oldu.
Çinli Wang Xiaoli/Yu Yang ve Güney Kore'den Jung Kyung Eun/Kim Ha Na arasında oynanan Badminton A Grubu 3. karşılaşmasında Çinli sporcular turnuvadaki diğer Çinli sporcular ile finale kadar eşleşebilmek için maçı kazanmak istemedi. Güney Koreli sporcular için de aynı şey geçerliydi. Onlar da maçı kazanması halinde kendi vatandaşları ile karşılaşmayacaktı.
 
Karşılaşma Çinli oyuncuların isteksiz oyunu ile başladı ve durum öyle bir noktaya geldi ki Çinli Wang Xiaoli/Yu Yang ikilisi topu kasıtlı olarak dışarı atmaya bile başladı. Maçın geldiği bu nokta Güney Koreli ikilinin de işine geliyordu.
 
Maçın hakemi Mark Speight,  karşılaşmada bir terslik olduğunu farketti ve maçı durdurdu. Japon hakemin 'Sizi diskalifiye ederim' uyarısının ardından maç yeniden başlasa da sonuç değişmedi. Maçı 21-14 ve 21-11'lik iki setle Güney Kore ekibi 2-0 kazandı. Sonuç olarak her iki takımda sahadan istediğini alarak ayrıldı.
 
Ama herşey burada bitmemişti. Hakemin dahi engelleyemediği bu tezgahın mağduru olan Endonezya takımı IOC'ye şikayette bulundu. IOC'nin Londra'da gerçekleşen bu şike olayı ile ilgili kararını önümüzdeki günlerde vermesi bekleniyor. (EAK)

Hürriyet
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com