Olmaz Böyle Açılış!

Olmaz Böyle Açılış!
İstiklal Caddesi'nde yapılan Demirören Alışveriş Merkezi, daha inşaatı bitirilmeden açıldı.

Yapılmaya başlandığı 2006 yılında büyük tartışmalara yol açan İstiklal Caddesi'ndeki Demirören Alışveriş Merkezi'nin açılışı da tam bir skandal oldu. Şehir plancılarının caddenin tarihi dokusuna uygun olmadığı için şiddetle karşı çıktığı, bir katının da kaçak olduğu gerekçesiyle törpülendiği alışveriş merkezi, inşaat halinde hizmete açıldı.

Henüz inşaatı bitirilmeyen Demirören Alışveriş Merkezi toz, talaş ve inşaat kırıntıları içinde İstanbullular'a kapılarını açtı. Ünlü markalarınmağazalarının bulunacağı AVM'de Saturn, Twits, Divarese, Deichmann, Sephora ve Tchibo mağazaları satışa başladı.

İŞÇİLER İÇERDE ÇALIŞIYOR

Birçok mağazanın ise satışa başlayacakmış gibi vitrin düzenlemelerin tamamladıkları görülüyor. Binada inşaat işçileri ordan oraya koştururken,mağazalar tozun-kirin içinde müşterilerine satış yapmaya çalışıyorlar. Üst katların boş olduğu AVM'de, yukarıya çıkıldıkça inşaat atıklarının giderek arttığı görülüyor. X-Ray cihazının bulunmadığı binanın güvenliğinin görevliler ve kamera sistemiyle sağlandığı sanılıyor.

İçinde inşaat devam ettiği halde hizmet vermeye başlayan Demirören Alışveriş Merkezi'nin çevresi de pek iç açıcı durumda değil. AVM'nin ön kısmında kaynak ve benzeri çalışmalar sürerken, yan sokakları damoloz yığınlarından geçilmiyor.

İnşaat çöplüğüne dönen bölge, semt sakinlerinin büyük tepkisini çekiyor. Vatandaşlar, AVM'den yayılan inşaat atıkları yüzünden yolda yürüyemez hale geldiklerini söylüyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com