Ölmeden selası okununca...

Ölmeden selası okununca...
'Eşek şakası' adliyeye taşındı... Ordu'da imam, hayatta olan Hakkı Cep'in salasını okudu... Kahvehanede oturduğu sırada 'öldüğünü' duyan adam ise soluğu savcılıkta aldı...

Ordu, fıkraları aratmayan bir olaya ev sahipliği yaptı. Kumru İlçesi'nde yaşayan 61 yaşındaki Hakkı Cep'in ölmeden salası verildi. Kahvehanede otururken isminin okunduğunu duyan adam ise şoka girdi.

Trajikomik olay, önceki gün yaşandı. Kimliği belirlenemeyen bir kişi, Kumru Merkez Camii imamı Muharrem Alsakan'ı telefonla arayarak, "Hakkı Cep hayatını kaybetti. Öğle namazına müteakip cenaze namazı kılınıp, defnedilecek" dedi. Bunun üzerine imam salayı okuyup, hoparlörden Hakkı Cep'in öldüğünü duyurdu. Ancak caminin yakınında bir kahvehanede oturan Hakkı Cep, ismini duyunca şaşkına döndü. Hemen imamın yanına giden Cep, ölmediğini, hayatta olduğunu, neden böyle bir şey yaptığını sordu. İmam Alsakan, karşısında Hakkı Cep'i görünce olayın 'eşek şakası' olduğu anlaşıldı. Bu arada ölüm haberini duyan akrabaları hemen Hakkı Cep'in evine taziye ziyaretine gitti.

'ÖLMEDİM' ANONSU
Talihsiz adam, sürekli kendisini arayanlar ve eve taziyeye gelenlerin sayısının artması üzerine çareyi belediye hoparlöründen anons yaptırmakta buldu. Yapılan anonsta, "Hakkı Cep ölmemiştir, yaşamaktadır, lütfen taziyeye gitmeyiniz. Cenaze namazı da kılınmayacaktır" denildi. "Eşek şakası" nedeniyle zor durumda kalan Hakkı Cep, daha sonra savcılığa giderek şikayetçi oldu. İmamın ifadesi alınırken, Tekirdağ'dan aradığı belirlenen kişinin kimliğini tespit etmek üzere çalışma başlatıldı. İsmini duyunca neye uğradığını şaşırdığını söyleyen Hakkı Cep, "Bana bu şakayı yapanların cezalandırılmasını istiyorum. Şikayetçi oldum, şakayı yapanlar en kısa sürede yakalanacaktır" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com