Ölmemek İçin Kendini Islatıyor!

Ölmemek İçin Kendini Islatıyor!
Mehmet Şükrü, doğuştan yakalandığı hastalık nedeniyle ölümle sürekli burun buruna geliyor..

Şanlıurfa'da akraba evliliği sonucu milyonda bir görülen 'ter bezi' hastalığına yakalanan 22 yaşındaki Mehmet Şükrü Şeker, sıcaktan korunmak için üstünü suyla ıslatıp beton zeminde yatıyor.

Terlemediği için evinde ter hapsinde olan talihsiz genç, doktorların da çare bulamadığı amansız hastalığı için yetkililerden yardım bekliyor.

Tılfındır Mahallesi'nde oturan 50 yaşındaki Müslüm Şeker, 25 yıl önce amcasının kızı Medine ile yaptığı evlilikten 4 çocuk sahibi oldu.

Terlemediği için vücut ısısı yükselen Şeker'e ilk teşhis 8 yaşından konuldu. Milyonda bir görülen hastalığın pençesine yakalanan Şeker'de 'Ter bezi' olmadığı belirlendi. Şeker'in vücut ısısında oluşan yüksek ateş sonucu dişleri çıkmadı, saçları seyrekleşti.

ENGELLİ MAAŞI İSTEDİ

Yaz ayını ve güneşli havayı hiç sevmediğini dile getiren Mehmet Şükrü Şeker, sıcak havalarda 4- 5 ay boyunca evden hiç çıkmadığını, sürekli beton zemin üzerinde uyuduğunu, ateşini düşürmek için, hortum ve kovalarla üzerine su döktüğünü söyledi.

Amansız hastalık nedeniyle sadece ilkokula gidebildiğini belirten Şeker, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Benim hastalığım milyonda bir görülen bir hastalık. Türkiye'de bu hastalığı taşıyan sadece 4- 5 kişi var. Bu yüzden yeteri derecede tedavi göremiyoruz. Ateşim çıktığı zaman üzerime yaz kış demeden su dökmeden duramıyorum. Susuz ve serin bir ortam olmasa asla yaşayamam. Sıcak olduğu zaman ateşim yükseliyor ve baygınlık geçiriyorum. Sinir sistemlerim de etkilendiği için sürekli bayılıyorum. Dışarıda sokakta gezerken çoğu kez bayılıyorum ve gözümü hastanede açıyorum. Bazen bayılmamak için üzerime su döküp dışarı çıktığımda ise beni görenler 'deli' yorumu yapıp, dalga geçiyor. Bu hastalığım yüzünden okul okuyamadım, askerliğimi yapamadım. Yüksek ateşten damağım kuruduğu için dişlerim çıkmadı. Kış mevsiminde bile vücut ısısının yükselmemesi için gömlek ve ince kazaklar giyiyorum. Bu hastalık psikolojimi iyice bozdu. Bana ailemin bakıyor oluşu zoruma gidiyor, yetkililerin hiç olmazsa engelli maaşı bağlatarak beni desteklemesini istiyorum."

OĞLUM GÖZLERİMİN ÖNÜNDE ERİYOR

Hayatının en büyük hatasını akraba evliliği ile yaptığını söyleyen baba Müslüm Şeker ise, doğuştan ter bezi olmayan oğlunun gözleri önünde eriyip gitmesine dayanamadığını belirtti.

Oğlunun her an ölüm riski taşıyor oluşunun kendisini de kalp hastası yaptığını kaydeden baba Müslüm Şeker şunları söyledi:

"Oğlum doğuştan rahatsız ve ter bezleri yok. Tabi bunun için yıllarca hastane hastane dolaştık ve ama bize bunun tedavisinin olmadığını söylediler. Biz de bu hastalığına razı olduk. Oğlum şu an yeşil kartlı. Ona rapor çıkarmak için Sağlık Kurulu'na gittik ancak kitapçıklarında bu hastalıkla ilgili veri olmadığı için yüzde 20'lik iş görmez raporu verdiler. Ben şu anda oğluma bakıyorum, ama yarın yanında olmayabilirim. Bu nedenle oğlum çalışamadığı için onu devlet güvencesi altına almak istedim. Oğlumun bu hastalığı hem onu, hem de ailece bizim psikolojimizi bozdu. Devletin bize yardım elini uzatılmasını bekliyoruz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com