"Olmuyorsa, zorlamayacaksın..."

"Olmuyorsa, zorlamayacaksın..."
Emrah Karalinç, Milli Takımı kaleme aldı...

A Milli Futbol Takımımız Hırvatistan maçına soğuk bir duş alarak başladı. 2. dakikada Olic, "Ne oluyor?" dedirtti.

Hiddink'in sahaya sürmüş olduğu 11'e çok fazla değinmeye gerek yok. Hatta Hiddink ile ilgili yorum yapmaya da gerek yok... Sabri'nin orta sahada oynamasını da, Giray'ı neden savunmada kullandığını da maç öncesinde söylemişti...

Yediğimiz golden sonra, rakip takım Hırvatistan'ın daha fazla baskı yapabileceği düşüncesi bir an zihnimde canlansa da ay-yıldızlılar oyununun kontrolünü eline almayı başardı(!) Zaten ilk 20 dakikalık zaman dilimi içinde rakibe oranla istatistiklerde(!) daha iyi göründük.

A Milli Futbol Takımı'nın uzaktan şut atma becerisini geliştirmesi gerektiğine inanıyorum. 28. dakikaya kadar sadece 1 şut atabilmiş bir milli takımdan bahsediyoruz!.. Rakip takım Hırvatistan'tan oyuncu bazında, kalite anlamında aşağı kalır bir yanımız yok dediler ya... Hikaye!..  Rakip bulduğunda attı, affetmedi. Maçın bu kadar çabuk kopabileceğini hiç kimse tahmin edemezdi.

Hırvatlar, 2-0 öndeyken Burak'ın rakip yarı alanda ne kadar aciz olduğunu ve yalnız bir çam gibi kaldığını gördünüz değil mi ? Futbolun bir takım oyunu olduğunu, bütünlük olmadan hiçbir şeyin olmayacağını açıkça gördük. Hiddink'in çalıştırdığı, umutla beklenen milli takım inanılmaz kötüydü. Top, Hırvat futbolcuların her ayağına geldiğinde milli takım "yalandan" pres yaptı. Hatta yapamadı bile...

Maçın ikinci yarısında da duran toptan Hırvatlar farkı 3'e çıkardı ve işi bitirdi. Hırvatistan karşısında rövanş maçında da bir umudum yok. Çünkü ortada umut veren bir futbol yok. Kısacası ortaya koyulan futbol buydu... Fatura sadece Hiddink'e kesilmeli mi, kesilmemeli konusu tartışılabilir. Ama bence olmuyorsa, zorlamayacaksın!..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com