Olta balıkçılığı federasyonu Uşak’ta çalıştay gerçekleştirdi

Olta balıkçılığı federasyonu Uşak’ta çalıştay gerçekleştirdi
Olta Balıkçılığı Federasyonu (OBAF) Bilim Kurulu Üyeleri, Uşak’ta olta balıkçılığının geliştirilmesi amacıyla çalıştayı düzenledi.

Olta Balıkçılığı Federasyonu (OBAF) Bilim Kurulu Üyeleri, Uşak’ta olta balıkçılığının geliştirilmesi amacıyla çalıştayı düzenledi.
30 kişinin katıldığı ve iki gün devam eden çalıştayda ‘Olta Balıkçılığı ve Balıkçılık Bilimi, Olta Balıkçılığında Malzemeler ve Av Alanları, Olta Balıkçılığı Eğitimi ve ''Olta Balıkçılığında Etik İlkeler’ konuları tartışıldı. OBAF Başkanı İsmail Atalay,Örencik Termal Tesisleri’nde yapılan çalıştayın olta balıkçılığının kurumsallaşmasına katkı sağlayacağını ifade etti. Çalıştaya; OBAF Bilim Kurulu'nda yer alan Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nden uzmanlarda katıldı.
Verimli bir çalıştay gerçekleştirdiklerini ve bilim kurulunda tartışılan konularında olta balıkçılığının kurumsallaşmasına katkı sağlayacağını belirten OBAF Başkanı İsmail Atalay yaptığı değerlendirmede “Çalıştayda olta balıkçılığında yapılması gerekenleri masaya yatırdık.30 bilim adamının katıldığı ve iki gün süren çalıştayda verimli toplantılar gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde TBMM'de görüşülmesi planlanan 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu'nda yapılması gereken değişiklikler ile ilgili konularda fikir alış verişinde bulunduk. Çalıştayın ikincisini bahar aylarında Isparta Eğirdir'de düzenleyeceğiz” dedi.
OBAF Yönetim Kurulu Üyesi, Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Musa Sarı ise “Bizler olta balıkçılığının gelişmesi ile öğrencilerimiz için yeni istihdam alanları oluşacağını ümit ediyoruz. Bu nedenle bu tür çalışmalara önem veriyoruz.Olta balıkçılarına yönelik eğitimlere de bundan sonraki aşamada önem vereceğiz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com