Ölü sayısı 274′e yükseldi

Ölü sayısı 274′e yükseldi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden faciasında ölenlerin sayısının 274'e yükseldiğini söyledi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma’daki maden faciasında ölenlerin sayısının 274′e yükseldiğini söyledi. Yıldız, otopsisi tamamlanan 196 madencinin ailelerine teslim edildiğini kaydetti.

ONLARIN KAZANDIĞI PARA DAHA HELAL

Akşam yaptığı açıklamada Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız akşam saatlerinde yaptığı açıklamada çalışmaların gece saatlerine kadar devam edeceğini ifade etti. Bazı işçilerin defnedildiğini kaydeden Taner Yıldız, şunları dedi:

“Onların kazandığı para benim kazandığımdan daha helal. İçerideki rakamlarla ilgili biz ulaştığımız arkadaşımız kadar rakam verebiliyoruz. Zaman aleyhimize işliyor. Zaman geçtikçe bizim ümidimiz azalıyor.”

15 YAŞINDAKİ İŞÇİ İDDİASI

15 yaşında bir gencin madende çalıştığı iddiasının da sorulduğu Yıldız, iddiayı yalanlayarak “böyle bir isim yok” dedi. Yıldız şöyle konuştu.

“Tekrar tekrar kayıtları inceledik. Bahsi geçen 15 yaşındaki şahsın ismini yüzlerce kaydı araştırarak inceledik. Ama bulamadık.” (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com