'Ölü ya da diri kızım nerede!'

'Ölü ya da diri kızım nerede!'
Reyhanlı'da kayıp yakınları hastane kapılarına asılan listelerin önünde sabahlıyor.

Reyhanlı bir yandan enkaz kaldırırken diğer yandan kayıplarını arıyor. Kayıp yakınları hastane kapılarına asılan listelerin önünde sabahlıyor. Bulunanın adı çıkartılıyor. Diğerleri için bekleyiş devam ediyor. Ayşegül’ün annesi Birsen Kırar “Ölü ya da diri kızımı bulun” diye sesleniyor
 
Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ne düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 51 oldu. Yaralıların tedavisi çeşitli hastanelerde devam ediyor. Kayıp sayısı ise günden güne artıyor. Hastanelerin kapısına kayıpların isimlerinin bulunduğu listeler asıldı. Bulunan olursa listeden adı düşülüyor.
 
PASTA ALACAKTI
 
Kayıplardan biri de 25 yaşındaki Ayşegül Kırar... Bir avukatlık bürosunda sekreter olarak çalışıyordu. Anneler Günü nedeniyle pasta almak için dışarı çıkmıştı. Patlamanın ardından kendisinden haber alınamadı. Annesi Birsen Kırar kızının, “Sabah biraz dolaşıp geleceğim” dedikten sonra evden ayrıldığını belirterek yetkililere seslendi:
 
“Evden ayrıldıktan 2 saat sonra kulakları sağır eden arka arkaya iki patlama sesi duydum. Aklıma ilk olarak Ayşegül aklıma geldi. Evden fırladım olay yerine gittiğimde her yer can pazarıydı. Kızım hakkında hiçbir ipucu ya da bilgi alamıyorum. Kızımın çantasının yarısını bana gösterdiler. Yanmış haldeydi. Kızımın öldüğüne inanmak istemiyorum. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın ölü ya da diri birileri bana kızımın nerede olduğunu söylesin.”
 
OĞLUNU GÖREMEDİ

 
PTT binası önünden motosikletiyle işe giderken patlamada yaşamını yitiren inşaat ustası 24 yaşındaki Mustafa Ayaz’ın eşi 23 yaşındaki Emine Ayaz, önceki gün bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Yeni doğan erkek çocuğuna,
ölen babasının adı verildi. Mustafa bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu bildiren yakınları, “Kendisi göremedi ama adı oğluna verildi” dedi.
 
ADLİ TIP İÇİN 11 KİŞİLİK EKİP

 
Adli Tıp Kurumu Reyhanlı’daki terör saldırısının tüm kriminal incelemeleri için 11 kişilik uzmanlardan oluşan özel bir ekip kurdu.
 
Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce, ekibin Adana Adli Tıp Kurumu Başkanlığı ve İstanbul’dan gidenlerle bir araya geldiğini belirterek şöyle konuştu:
 
“Arkadaşlarımız 24 saat görev yapıyor. Şu anda 4 tane cesedin kimlik tespiti yapılıyor. Bunun dışında kayıp başvuruları var. Bu başvuruları da değerlendiriyoruz. DNA ile başvuruda bulunan vatandaşlardan alınan DNA’ları Ankara’ya gönderiyoruz. Böylece kayıp kişilerin de kimlik tespitleri bu şekilde tamamlanacak.” (IUK)
Kaynak: Akşam

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com