'Ölüm haberi almış gibiyim'

'Ölüm haberi almış gibiyim'
Hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis kararı çıkan Pınar Selek Star'a konuştu.

Hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis kararı çıkan Pınar Selek, canlı yayında Star Haber'e konuştu.

Gündemin odağındaki isimlerden Pınar Selek, Star TV ana haber bülteninde mahkemenin müebbet hapis kararını yorumladı. Mısır Çarşısı davasında suçlu bulunan Selek "Ölüm haberi almış gibiyim" diyerek yaşadığı şaşkınlığı dile getirdi.

Mahkemenin aldığı kararla ilgili çarpıcı eleştiriler yapan Selek, "yine de umudumu yitirmiyorum" dedi. Hala kararın şokunda olan Selek, yarına kadar düşüneceğini, yarın saat 12.00'e basın açıklaması yapacağını açıkladı. Star Haber'e İsveç'ten telefonla bağlanan Pınar Selek, Nazlı Öztarhan'ın sorularını yanıtladı. Suçsuz olduğunu vurgulayan Selek, mahkeme başkanının karara şerh koyduğunu hatırlattı ve "üretmeye yazmaya devam edeceğim." dedi.

BU BİR MARATON VE SONUNA KADAR KOŞACAĞIM

"15 yıldır ilk kez böyle bir mahkumiyet kararıyla karşı karşı kaldım. Bu bir maraton sonuçta. Tabii insanım, yoruluyoruz, şok geçiriyoruz ama güçlüyüm. Sonuna kadar koşacağım bu maratonu. Kararı yeni öğrendiğim için bu akşam biraz düşünmek istiyorum. Herkes ne yapacağımı soruyor ve bu da benim için çok zor. Yarın basın açıklaması yapacağım ve ne yapacağımı açıklayacağım. Bu kadarcık düşünmeye de sanırım da buna da hakkım var."

BENİ MUTSUZ BİR KADIN YAPMALARINA İZİN VERMEYECEĞİM

"Suçsuzum onu söyleyebilirim. Türkiye'deki yurttaşların ve dünya yurttaşlarının bu kadının bu şekilde kurban edilmesine izin vermeyeceğine inanıyorum. Çünkü gittikçe büyüyen dayanışma da bunu gösteriyor. Bu nedenle ölüm haberi gibi aldığım bu karara karşın umutluyum. Ayrıca hatırlatmak isterim ki 15 yıldır bu davaya bakan hakim karara şerh koymuş. Diğerleri dosyaya onun kadar hakim değiller. Beni mutsuz bir kadın haline getirmelerine izin vermeyeceğim, üretmeye yazmaya devam edeceğim."(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com