Ölüm Kavşağı

Ölüm Kavşağı
Kütahya Menderes Caddesi Kobak Kavşağı'nda her yıl ortalama 5-10 trafik kazasının meydana geldiğini söyleyen mahalle sakinleri, yaşanan kazalarda ortalama 4 veya 5 vatandaşın hayatını kaybettiğini dile getirdiler.

Kütahya Menderes Caddesi Kobak Kavşağı'nda her yıl ortalama 5-10 trafik kazasının meydana geldiğini söyleyen mahalle sakinleri, yaşanan kazalarda ortalama 4 veya 5 vatandaşın hayatını kaybettiğini dile getirdiler.


''HER YIL 5-10 KAZA YAŞANIYOR''
Kütahya Menderes Caddesi Kobak Kavşağı'nda her yıl ortalama 5-10 trafik kazasının meydana geldiğini belirten mahalle sakinleri, yaşanan kazalarda ortalama 4 veya 5 vatandaşın her yıl hayatını kaybettiğini dile getirdiler. Mahalle sakinleri bu kavşakta kazaların bu kadar sık yaşanmasının sebebini sürücülerin çok hızlı araç kullanmalarına bağlayarak, bu kazaların ve ölümlerin durdurulması için sürücülerin hız limitlerinin düşürülmesi gerektiğini özellikle belirttiler. Araç sürücülerinin hız limitlerini kendileri düşüremedikleri için, gerekli yaptırımların yetkililer tarafından yapılması gerektiğini dile getiren mahalleliler ölüm kavşağına çözüm beklediklerini söylediler.
''YETKİLİLER GEREKENİ YAPMIYOR''
Mahalle sakinleri bu ölümlü kazaların artık yaşanmaması için yaklaşık 2 yıl önce gerekli mercilere başvurduklarını ancak, bir sonuç alamadıklarını da ifade ettiler. Yayaların çok dikkatli olmalarının bile kazaları önleyemediğini vurgulayan esnaf, ölümlerin durması için bu kavşağa gerekli merciler tarafından müdahale edilmesini istediler.

''ÇÖZÜM İÇİN
MEDYAYI SEÇTİK''
Mahalle sakinlerinden Ertuğrul Yakış, bu kavşakta her an kaza yaşanakmış gibi evden çıktıklarını belirterek şunları ifade etti:''Evimizden çıkarken korkuyoruz acaba burada yine ölümlü bir trafik kazası yaşanacak mı? Her yıl burada 8-9 trafik kazası yaşanıyor. Yaşanan bu kazaların birkaçında muhakkak ölümler yaşanıyor. Komşularımız ve biz çocuklarımızı dışarıya çıkarmaya korkuyoruz. Sesimizi yetkililere duyurmak için medya oraganlarına derdimizi anlatıyoruz çünkü; daha önce birkaç defa gereken yerlere başvuruda bulunduk ama bize geri dönen olmadı. Ve burda yaşanan trafik kazaları can almaya devam ediyor.''

''8 MART 2010 YİNE KAZA YİNE ÖLÜM''
8 Mart Pazartesi günü Kobak Kavşağı'nda torunu ile yaya geçidini kullanarak karşıya geçmeye çalışan Fatma Şehirli ve torunu Osman Mert Şehirli'ye bir aracın çarptığını ve kazada Fatma Şehirli'nin hayatını kaybettiğini ifade eden mahalleliler çözüm beklediklerini ifade ettiler.
'Ölüm kavşağının durdurulması için daha kaç can alaması gerekir' diyerek tepkilerini dile getiren mahalleliler Kütahyalı idarecilerden acil olarak çözüm beklediklerini söylediler. (M.AKSU)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com