Ölüm kavşağına çözüm aranıyor

Ölüm kavşağına çözüm aranıyor
Karayolları Antalya 13. Bölge Müdürü Mustafa Karademir Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine yapılan ve modern kavşak diye adlandırılmasına rağmen sıklıkla kaza meydana gelmesinden dolayı vatandaşlar arasında 'Ölüm kavşağ'ı ismi verilen bölgede incelemelerde b

İlk olarak Suçıkan Park Tesislerinde ağırlanan Karayolları yetkililerine İlçe Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Saffet Acar ve İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yapar Suçıkan ve Opet kavşakları ile ilgili sıkıntıları ve sorunları anlattı.

Karayolları Antalya Bölge Müdürü Mustafa Karademir, Dinar ziyaretinde ilk olarak Suçıkan ve Mezarlık girişini yerinde inceledi. Mezarlığa ve Suçıkan’a giriş için yan yol yapıldığını ve bu yolun kullanılması gerektiğini ifade eden Karademir'e, Başkan Acar tarafından sorunlar aktarıldı. Başkan Saffet Acar, Suçıkan tesislerine mutlaka giriş yolunun verilmesi gerektiğini, itfaiye araçlarının havuzdan su alarak yangın bölgesine en kısa sürede yetişmesi gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu: 

“Belediyemize bağlı İtfaiye Amirliği yangın söndürme araçları, Suçıkan bölgesinden su almaktadır. Suçıkan girişi açılmadığı taktirde araçlarımız yukarıya giden yan yoldan çıkarak Daymınt geçitine girmek zorunda kalacaklar. Dolayısıyla bu geçidi geçtikten sonra yukarıdan gelen araçları fark edemeyecek olan araçlarda trafik kazası riski doğacaktır. Çünkü bu geçitten geçen araçlar sağ taraftan hızla yokuş aşağı inen araçları fark edemeyecektir.”

Belediye Başkanı Saffet Acar, Suçıkan girişi ile ilgili olarak giriş yolunun mutlaka yapılması gerektiğini, Suçıkan tesislerinin tarihi bir mekan olduğunu kaydetti. Her yıl Uluslararası Festival düzenlediğini de hatırlatan Başkan Acar, “Turistlik bir konumu olan tesisin yolunun kapanmasını istemiyoruz. Eğer yol kapandığı taktirde festival zamanı trafik yönünden bir çok sıkıntıların doğacağı görülmektedir. Bütün bunların yanında vatandaşlarımızın cenazelerini defnetmek için mezarlığa bu yoldan gelmelerine izin vermiyoruz. Yaklaşık 40-50 araçlık bir cenaze konvoyu bu yolu kitler” şeklinde konuştu.

Karayolları yetkilileri, Suçıkan Parkı’n ardından şehir merkezindeki modern ya da akıllı kavşak diye adlandırılan bölgede bazı incelemeler yaptı. İlçe Kaymakamı Avni Kula, okul giriş ve çıkışlarında bu bölgeye trafik ekiplerinin gönderildiğini ve çok büyük bir tehlike arz ettiğini söyledi. Belediye Başkanı Saffet Acar ise, modern kavşağın yeniden projelendirilerek eski klasik kavşak haline getirilmesini istedi.

Karayolları Antalya Bölge Müdürü İse, Suçıkan giriş çıkışların yan yoldan yapılması gerektiğini, yan yolların yapılıp hizmete girdiğini söyledi.

Akıllı kavşak için ise ülke genelinde akıllı kavşaklardaki sistemin henüz oturmadığını, ancak Dinar için bir kez daha düşüneceklerini kaydetti.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com