Ölüm timi'nden seri cinayetler

Ölüm timi'nden seri cinayetler
Market sahibinin intikam için hırsızları infaz ettiği iddia edildi.

İstanbul Arnavutköy'de infaz timi paniği yaşanıyor. İddiaya göre Bolluca Mahallesi'ndeki Arslan Market sahibi G.A.'nın Aralık ayı başında marketi soyuldu. Market sahibi G.A. 30 bin lira zarar etti. Bu olaydan kısa süre sonra marketi soydukları iddia edilen 22 yaşındaki Ramazan Yağar ve arkadaşları ise Tayakadın ormanında ölü bulundu.

Son iki haftadır peşpeşe işlenen ve hala aydınlatılamayan cinayetler ve adam kaçırmalar devam ediyor. Bölge halkı cesetlerin bulunduğu Çilingir Deresi ve Domuz Deresi’ne “Ölüm Deresi” adını vermiş durumda.

Cinayetlerin ilki 30 Aralık’ta ortaya çıktı. Ailesiyle birlikte yaşayan 22 yaşındaki Ramazan Yağar’ın cesedi kaybolduktan 12 gün sonra Tayakadın Ormanı’nda bulundu. Yağar’ın en son babasını aradığı ve “Beni öldürecekler” dediği, ardından da telefonunun kapandığı öğrenildi.

Yağar'ın kafasına bir el ateş edilmiş ve işkence görmüştü. İkinci cinayet ise 8 Ocak Çarşamba sabahı ortaya çıktı. Yaklaşık bir haftadır kayıp olan ve Bolluca Mahallesi'nde ikamet eden 21 yaşındaki Uğur Koçak'ın cesedi, yine kafasından vurulmuş halde Çilingir Köyü mevkisinde bulundu. O da önce işkence görmüş, kulakları kesilmişti. Genç adamın cesedinin vadideki yabani hayvanlar tarafından parçalandığı saptandı. Sadece iki gün sonra Domuz Deresi'nde bir gencin cesedi daha bulundu. 24 yaşındaki B.T. de işkence görmüş ve kafasından vurulmuştu. Öldürülen üç gencin de yakın arkadaş olduğu ortaya çıktı.

Bununla birlikte 22 ve 24 yaşlarında olan dört gencin de bir aydır kayıp olduğu ve ailelerinin polise başvurmadığı öne sürülüyor. Kayıp gençlerden ikisinin, ilk kurban Ramazan Yağar'ın yakın arkadaşı olduğu da belirtiliyor. Seri infazları gerçekleştirdiği öne sürülen 'ölüm timi'nin başında ise Bolluca Mahallesi'nde Arslan Market'in sahibi G. A’nın olduğu iddia ediliyor.

Yine iddiaya göre Yağar, o paranın bir bölümü ile otomobil satın alıp G. A. ile kardeşine, "Sayenizde arabaya biniyorum" diyerek sataştı. Polisin de aradığı G. A. 27 gündür kayıp. Kardeşi F. A. ise şunları söyledi: "Ağabeyim böyle bir hata yapmaz. Biz onun kaçırıldığını düşünüyoruz. Burada haftada 2 kişi kaçırılıyor ve birer hafta sonra insanların ölüm haberi geliyor. Bir de bu olayların arasında dolandırıcılarla uğraşıyoruz. Peşimize takılan bir grup var. Bizimle irtibat kuruyorlar ve kendilerine 50 bin lira ödememiz karşılığında ağabeyimi getireceklerini söylüyorlar. Artık kimseyle görüşmüyoruz çünkü çok yorulduk."

Arnavutköy'de herkesin dilinde seri cinayetler var. İddiaya göre öldürülen veya kaçırıldıktan sonra kendilerinden haber alınamayan gençlerin tamamı, hırsızlık ve uyuşturucu madde kullanmak suçlarından sabıkalı. Arnavutköy'ün farklı mahallelerinde ikamet eden ve hırsızlık olayları nedeniyle canları yanan insanların birleşip bu gençleri "avladıkları" iddia ediliyor. 'Ölüm timi'nin bir 'infaz listesi' oluşturduğu ve Arnavutköy'de 12 kişiyi daha öldüreceği iddiaları kulaktan kulağa yayılıyor. "Arnavutköy'de hırsızlık olaylarını bitireceğiz. Son damlalarına kadar alacağız. Hırsızlıklar oldukça, cinayetler de olacak" yazılı not Bolluca Mahallesi'nin esnafına bırakılmış. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com