Ölümden Öte Köy Yok!

Ölümden Öte Köy Yok!
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'den başbakan'a; 'Bizim çocuklarımıza da gemi al, 3 değil 5 çocuk yapalım!'

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, iktidarın herkese baskı uyguladığını iddia ederek, "Susmayacağız, çok çalışacağız, çalmayacağız, çaldırmayacağız, cesur olacağız. Silivri'den öte hapishane, Ölümden öte köy yok" dedi.

Bursa'nın Yenişehir İlçesi'nde Han Düğün Salonu'nda partisince düzenlenen toplantıya CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan ve CHP Bursa Milletvekili Abdullah Özer ile birlikte katılan Muharrem İnce, yaptığı konuşmada iktidarı eleştirdi. İktidarın herkese baskı uyguladığını iddia eden Muharrem İnce, "Biraz da bunları kendimiz hak ediyoruz. Çünkü hiçbirimiz bu baskılara ses çıkarmıyoruz. Başımızı kaldırdığımızda da ya darbeci, ya da Ergenekoncu oluyoruz" diye konuştu.

"BİZİM ÇOCUKLARIMIZA DA GEMİ AL, 3 DEĞİL 5 ÇOCUK YAPALIM"

Türkiye'de her şeye tek kişinin karar verdiğini öne süren İnce, konuşmasına şöyle devam etti:
"Cumhurbaşkanını, milletvekillerini, belediye başkanlarını, valileri ve kaymakamları Başbakan Erdoğan belirliyor. Şimdi de 3'üncü köprüye karar kılıyor. Hatta kaç çocuk yapacağımızı bile Başbakan belirliyor. Başbakan'a Yenişehir'den seslenmek istiyorum; Bizim çocuklarımıza da gemi al, 3 değil 5 çocuk yapalım!"

TORBA YASA'YA ELEŞTİRİ

Konuşmasında Torba Yasa'yı da eleştiren CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce şunları söyledi:
"Torba Yasa'ya bir bakalım. Çek mağdurlarını, çiftçinin ve esnafın Ziraat Bankası ile Halk Bankası borçlarını kapsıyor mu? Hayır. Bu yasa İngiliz şirketinin 800 trilyon borcuna af getiriyor. Bunları kim söylüyor? Bunları Muharrem İnce söylüyor. Peki, bunları söyleyen Muharrem İnce'nin peşine İngiliz ajanları düşer mi? Elbet düşer. Belden aşağı çakarlar mı? Tabi çakarlar! Çaksınlar, susmayacağız, çok çalışacağız, çalmayacağız, çaldırmayacağız, cesur olacağız. Silivri'den öte hapishane, Ölümden öte köy yok" dedi.

'TÜRKİYE PADİŞAHLIĞA GİDİYOR'

Türkiye'nin faşizme, diktatörlüğe ve padişahlığa gittiğini iddia eden İnce, demokratik eylemlere sert müdahalelerle karşılık verildiğini söyledi. İnce, "Bunların kazanmak için yapamayacakları yok. Bunlar korkuyorlar. Neden korkuyorlar? Hesap vermekten korkuyorlar. İktidarın telaşı da zaten bu yüzden. CHP için 'tuzu kuruların ve zenginlerin partisi' deniyor. Ben bir çobanın çocuğuyum. Ben yer yataklarında büyüyen biriyim. Halk biz değil miyiz?" diye konuştu.
İnce'den önce konuşan CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan, sesinin kısık olmasına atıfta bulunarak, "Bizler bir yola çıktık. Yolumuz taşlı ve çalılıklarla dolu. Sesimiz kısılsa da, bu iktidar sesimizi kesemeyecek" dedi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com