Ölümünün Beşinci Yılında Attila İlhan…

Ölümünün Beşinci Yılında Attila İlhan…
Türk şiirinin kilometre taşlarından biri olan,İlhan, “Attila İlhan'ı Anmak” başlıklı özel bir etkinlikle sevenlerine anlatılacak..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nce düzenlenen programa şairin kız kardeşi Çolpan İlhan da katılarak ağabeyine dair hatıralarını paylaşacak.
 

16 Ekim 2010 Cumartesi günü saat 14.00’te Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte, Şairin çeşitli yönleriyle anlatılacağı bir panel düzenlenecek ve ardından yönetmenliğini Lütfi Ömer Akad’ın yaptığı 1959 yapımı “Yalnızlar Rıhtımı” isimli film gösterilecek.
 

Entelektüel çalışmalarıyla Türk edebiyat ve düşünce dünyasına önemli katkılar yapan bir aydın olan Attila İlhan’nın (1925-2005), aramızdan ayrılışının beşinci yılı münâsebetiyle, düzenlenen anma programında İlhan’nın hayatı, edebiyat ve düşünce hayatına katkıları, günümüz edebiyat dünyasına bıraktığı eserleri kouşulacak.
Oturum başkanlığını Ahmet Oktay’ın yapacağı panele konuşmacı olarak Çolpan İlhan, Prof. Dr. Yakup Çelik, Nedret Çatay ve Yılmaz Gruda katılacak.
 

Program kapsamında ayrıca TZT Kültür Merkezi’nde Attila İlhan’ın el yazıları, fotoğrafları, bazı kitaplara düştüğü notlar, kitapları ve senaryolarının yer alacağı bir sergi düzenlenecek

 

.


 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com