Ombudsman yemin etti

Ombudsman yemin etti
Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu, TBMM Genel Kurulu'nda ant içti.

Genel Kurul, Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı. Yakut, gündem dışı konuşmaların ardından, Kamu Başdenetçisi'nin göreve başlamadan önce ant içmesi gerektiğini belirterek, Ömeroğlu'nu yemin etmek üzere kürsüye davet etti.
 
CHP VE BDP’LİLER TEPKİ GÖSTERDİ
 
Kavas eşliğinde Genel Kurul'a gelen Ömeroğlu'nun yemin ettiği sırada CHP'li milletvekilleri, üzerinde ''Akbudsman'' yazılı ve Ömeroğlu ile kamu denetçisi seçilenlerin fotoğrafların yer aldığı afişleri basına dönerek gösterdi. CHP'liler ile BDP'liler, sıra kapaklarına vurarak tepkilerini gösterdi.
 
Ömeroğlu, Kamu Denetçiliği Kurumu Kanunu uyarınca, ''Görevimi tam bir tarafsızlık, dürüstlük, hakkaniyet ve adalet anlayışı içinde yerine getireceğime, namusum ve şerefim üzerine ant içerim'' diyerek yemin etti. AKP'liler, Ömeroğlu'nu alkışladı.
 
Ömeroğlu yemin ettikten sonra yine kavas eşliğine Genel Kurul'dan ayrıldı.
 
Başkanvekili, kürsüye arkalarını dönerek tepkilerini sürdüren CHP'li milletvekillerine, ''Sayın milletvekilleri, ant içme töreni bitti'' dedi.
 
ÖMEROĞLU’NDAN TEPKİLERE YORUM

 
Öte yandan Ömeroğlu, gazetecilerin CHP'nin protestosunu bekleyip beklemediği sorusuna, ''Milletvekilleri serbest; her şeyi hem söylerler hem protesto ederler. Demokrasilerde bunların hepsi gayet doğal'' karşılığını verdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com