Ömer Ulu, aday adaylığını açıkladı!

Ömer Ulu, aday adaylığını açıkladı!
EGO Genel Müdürü Ömer Ulu dün görevinden istifa ederek Kütahya'dan AK Parti milletvekili aday adaylığını açıkladı.

EGO Genel Müdürü Ömer Ulu dün görevinden istifa ederek Kütahya'dan AK Parti milletvekili aday adaylığını açıkladı.

-4 İLÇEDE KAYMAKAMLIK YAPTI-
Kütahya'nın Gediz İlçesi Erdoğmuş Beldesi'nde dünyaya gelen Ömer Ulu, 4 ilçede kaymakamlık yaptıktan sonra 2007 yılında EGO Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Kaymakamlık hizmetinde bulunduğu ilçelerin öncelikle geçim kaynakları olan tarım, süt ürünleri, bal, dokumacılık, tekstil gibi birçok sektör üzerinde gelişip modernleşmesini sağlayarak bir birlik halinde hareket edip, kalitenin ve kazancın arttırılmasına dair projeleri gerçekleştirdi. Hizmet ettiği köylerin şehir merkezinin sahip olduğu imkanlara kavuşması için yapılabileceklerden fazlasını yaptı. 1994 yılında 'Yılın Kaymakamı' ödülüne layık görüldü.
-YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜ
VE TAKİPCİSİ-
Çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi'nde de devam ettiren Ömer Ulu, günlük 600 bini aşkın yolcusu olan Ankara halkını taşıyan 1900 otobüsün yarısından fazlasının modern araçlarla yenilenmesi, yeni alınan otobüslerin çevreye duyarlı, yakıt sarfiyatı konusunda 27 ayda kendini amorti edecek kadar düşük sarfıyatlı olması ve böylece kuruma maddi açıdan büyük fayda sağlaması, yolcuların bir kaza sonucunda mağduriyetinin giderilmesi adına sigortalanması gibi pek çok yeniliğe imza attı.

-KÜTAHYA'DA ANKETLERDE
İLK SIRADA-
Sosyal belediyecilik adına önemli işlere imza atan Ömer Ulu, 5 bini aşkın personelinin önemli günlerinde kitap hediye etmesi, maddi açıdan ödüllendirmesi, cep telefonlarına kutlama mesajları göndermesi ve yine personelinin sosyalleşmesi adına çeşitli tiyatro ve sinema gösterilerinden ücretsiz faydalandırması, personelinin eğitimi adına birçok seminer düzenlenmesi özellikle belediye personelinin yoğun ilgisini görmüştü. Öte yandan Ömer Ulu, Kütahya'da yapılan çok sayıda ankette de vatandaşlar tarafından en çok milletvekili görmek istedikleri isimler arasında yer alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com