OMÜ Senatosundan açıklama

OMÜ Senatosundan açıklama
OMÜ Senatosu: "Son zamanlarda kamu vicdanını yaralayıcı biçimde devam eden, topluma, siyasete, devlet-toplum ilişkilerine biçim vermeye yönelik birtakım çabaları hayretle izlemekteyiz. Bu çabalar, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurum ve kuruluşlarına karşı k

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Senatosu, Türkiye'de son dönemde yaşanan gelişmelerle ilgili açıklama yaptı.

OMÜ Senatosundan yapılan yazılı açıklamada, medeniyetler beşiği olan, verimli Anadolu topraklarında bin yıldan beri devam eden beraberliği, birlikte yaşama isteğini bozmaya yönelik düşmanca saldırılara zaman zaman maruz kalan Türk milletinin, fedakarlığı, engin feraset ve basiretiyle bunları aştığı ve bugünlere geldiği belirtildi.

Açıklamada, "Son zamanlarda kamu vicdanını yaralayıcı biçimde devam eden, topluma, siyasete, devlet-toplum ilişkilerine biçim vermeye yönelik birtakım çabaları hayretle izlemekteyiz. Bu çabalar, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurum ve kuruluşlarına karşı küresel finansal güçlerin, adaletsiz dünya egemenlerinin bir tertibiyle karşı karşıya bulunduğumuza dair kanaatlerimizi kuvvetlendirmektedir. Bu güçler, ellerindeki her türlü araç ve aracıları kullanarak ülkemizin geleceğini karartmak gibi bir cüret ve gayret içinde görünmektedir" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ezel ve ebet denince akla ilk gelen toplumlardan olan milletimizin, halkının öz değerlerine sahip çıkarak yaşanan zorlukları bertaraf edeceğinden hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır. Milletimiz, medeniyet tecrübesini çağdaş değerlerle buluşturarak kendi gönül coğrafyasına örnek teşkil edecek yeni bir demokratikleşme çabası içindedir. Yaşamış olduğumuz süreç, milletimize, bir kez daha sabır, metanet ve basiretle adımlarını sıklaştırmasını, demokrasinin vazgeçilmezi sayılan geleneksel ve kamusal tüm aktörlere, demokratik teamüllere ve geleneksel rollere uygun davranmalarını zorunlu kılmaktadır. Tam demokratik hukuk devletinin yolunun, vesayetçi anlayıştan ve kayıt dışı siyasetten değil, bağımsız ve tarafsız adil yargı ile yetkisini milletten alan ve milletine hesap verebilen yönetimlerden geçtiğini, kamuoyuyla paylaşıyoruz."

Muhabir: Mehmet Kumcağız
Yayınlayan: Ahmet Ekici

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com