''Ön yargılardan kurtulmak'' için Türkiye'ye geldiler

''Ön yargılardan kurtulmak'' için Türkiye'ye geldiler
-AVRUPA'NIN 7 ÜLKESİNDEN 23 ÖĞRETMEN VE 9 ÖĞRENCİ, AB GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI KAPSAMINDA YÜRÜTÜLEN PROJE İÇİN KÜTAHYA, İZMİR, AYDIN VE DENİZLİ'Yİ ZİYARET ETTİ

-AVRUPA'NIN 7 ÜLKESİNDEN 23 ÖĞRETMEN VE 9 ÖĞRENCİ, AB GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI KAPSAMINDA YÜRÜTÜLEN PROJE İÇİN KÜTAHYA, İZMİR, AYDIN VE DENİZLİ'Yİ ZİYARET ETTİ
Avrupa'nın 7 ülkesinden 23 öğretmen ve 9 öğrenci, Avrupa Birliği (AB) Gençlik ve Eğitim Programları kapsamında yürütülen ''Ön Yargılardan Kurtulmak'' projesi için Kütahya, İzmir, Aydın ve Denizli'yi ziyaret etti.
Alınan bilgiye göre, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Polonya, İsveç, Romanya ve Slovenya'dan gelen konuklar, ilk olarak projenin ortağı Kütahya'nın Gediz ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesine ziyarette bulundu.
Konuk heyet, 6-11 Temmuz tarihlerini kapsayan program gereği Kütahya'nın tarihi ve turistik mekanlarının yanı sıra İzmir'de Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Kilisesi, Aydın'da Kuşadası ilçesi, Denizli'de Pamukkale'yi gezdi.
Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Gök, gazetecilere yaptığı açıklamada, eğitimin kalitesini artırma, çevre bilincini aşılama, ön yargıları kırma ve kültürel kaynaşmanın amaçlandığı proje kapsamında Türkiye'ye gelen konukların, 6 günde Türk kültürü hakkında bilgi edinmeye çalıştığını bildirdi.
Türkiye dahil 8 ülkeden insanların bir araya gelmesinden güzel bir birliktelik oluştuğunu belirten Gök, AB Gençlik ve Eğitim Programlarının en önemli özelliğinin, toplumların hiçbir ön yargıya kapılmadan birbirlerini tanımaları olduğunu anlattı.
Gök, Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu'nu ziyaret eden konuk heyetin, ilçe hakkında bilgi aldığını anlattı.
Kentin tarihi, kültürü, yöre yemekleri, folkloru ve eğitim sistemin konuklara anlatıldığını da belirten Gök, ''Kütahya'da çini sanatının tüm yapım aşamaları yerinde gösterildi. Germiyan Sokağı'ndaki tarihi konaklar gezdirildi, geleneksel Türk yemekleri ikram edildi ve yöresel kıyafetlerden oluşan defile sunuldu. Misafirlerimiz, ülkemize hayran kaldı. Pamukkale, Efes, Meryem Ana Kilisesi ve Kuşadası'nı da ziyaret eden misafirlerimizi güzel İzmir'den yolcu ettik'' diye konuştu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com