Önce Motive Ettiler, Sonra Araç Verdiler

Önce Motive Ettiler, Sonra Araç Verdiler
Ünye’de uzun yıllar akülü araç hayali ile bekleyen Esra Hamarat, Ünye Sakatlar Derneği ve hayırsever vatandaşların kendisine sahip çıkmasıyla yeni aracına kavuştu

Ünye’de uzun yıllar akülü araç hayali ile bekleyen Esra Hamarat, Ünye Sakatlar Derneği ve hayırsever vatandaşların kendisine sahip çıkmasıyla yeni aracına kavuştu.
Akülü araç kullanma konusunda oldukça heyecanlı olan Hamarat, Ünye Sakatlar Derneği Başkanı Dursun Ali Akın’ın kendisini motive etmesiyle sürüşlere başladı.
Konuyla ilgili bilgiler veren Dursun Ali Akın, Esra Hamaratı sürüş için motive ettiklerini belirterek; “Kendisini araba kullanabileceği konusunda motive ettik. Heyecanlandığını ve heyecanını yenmesi gerektiğini söyledi. Kendisine aynı durumda olan kişilerden örnekler verdik. Kendisi de bizlere araba kullanacağına ve heyecanını yeneceğine söz verdi. Bu gelişen olaylardan sonra biz Esra arkadaşımıza bir araba tedarik ettik” dedi.
Hayırseverlerden yardım beklediklerini de belirten Akın; “Biz bu arabayı 2. el araç tedarik eden yerlerden aldık. Bu arabayı bir arkadaş 3 bin 500 TL’ye Konya’ya satmış ve kargoda bir hasarı olmuş. Bunu biz bin 500 TL’ye aldık. Bu araçların sıfırı da 12 bin TL civarında. Yani biz cüzi bir miktara engelli arkadaşımıza akülü araç hediye etmiş olduk. Bu aracın parasını da 2 hayırsever arkadaş verdi. Ancak 500 TL açığımız var. Buradan Ünyelilere seslenmek istiyorum. Bir engelli arkadaşımıza kazandırmış olduğumuz akülü aracın 500 TL’lik ödemesi kalmıştır. Hayırsever vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com