Önce tecavüz etti sonra...

Önce tecavüz etti sonra...
Amerika’nın Ohio eyaletinde geçen yaz verilen partide 16 yaşındaki bir kıza tecavüz ederek öldüren ve bunu videoya kaydedip sosyal paylaşım siteleri Twitter ve Instagram’a atan Trent Mays (16) ve Malik Richmond’un (17) mahkemesi gerçekleştirildi.

Ohio futbol kulübünde oynayan Mays ve Richmond mahkeme başkanı yargıç Thomas Lipps kararını açıklarken hüngür hüngür ağladı. Yargıç ikilinin hareketlerini saygısızca ve çirkince olarak ifade etti. Mays ve Richmond’un aileleri de avukatları savunmayı gerçekleştirirken hıçkırarak ağladı.

Savcı Marianne Hemmeter yargıcın sert bir ceza vermesi için baskı yaparak, “Onlar bu olayı gerçekleştirirken kesinlikle kurbana acımadı” dedi. Mays olay sonrası görüntüleri kullanıp yayınladığı için de ek bir ceza almakla karşı karşıya. Mays’in tutukluluk süresinin 2 yıl fazla olabileceğini ifade edilirken Yargıç Lipps’e göre bu daha da korkunç bir durum olarak göze çarpıyor. Her gün mahkemede bulunan Richmond’un babası ise karar sonrası dizlerinin üzerine çökerken Richmond’un avukatı da karar sonrası şok olduğunu ifade etti. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com