Önce trafoyu sonra polisi taşladılar

Önce trafoyu sonra polisi taşladılar
Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, elektriklerin sık sık kesilmesini protesto için Şanlıurfa-Mardin karayolunu ulaşıma kapatan çiftçiler, trafo merkezine taşla saldırdı.
Viranşehir ilçe merkezi ve köylerinde son zamanlarda sıkça yaşanan kesintileri protesto etmek isteyen yaklaşık 500 çiftçi öğle saatlerinde, Şanlıurfa-Mardin karayolu üzerinde ve Kırlık Köyü civarında bulunan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye (DEDAŞ) ait trafo merkezleri önünde toplandı. 2 ayrı noktada toplanan protestocu grup, Şanlıurfa-Mardin karayolunu taşlarla ulaşıma kapattı. Sürücülerin uyarısına rağmen yolu açmayan protestocu kalabalık, elektrik kesintilerinin oluşturduğu mağduriyetin giderilmesini istedi. Protesto güvenlik güçlerine iletilirken, çift yönlü ulaşıma kapatılan Şanlıurfa-Mardin karayolunda ise kilometrelerce uzunluğunda araç konvoyu oluştu.
 
TRAFO MERKEZİNİ VE POLİSİ TAŞLADILAR
 
Kırlık Köyü yakınlarındaki protestocu grup, jandarmaların 1 saat süren çabasının ardından ikna olarak dağıldı. Viranşehir ilçe girişinde toplanan protestocu grup ise kaldırım taşları ile kapattıkları yolda oturma eylemi yaparak, dağılmaları yönünde uyarıyı dikkate almadı. Polis amirlerinin uyarısına rağmen dağılmayan yaklaşık 300 kişilik kalabalık, DEDAŞ'a ait binaya yöneldi. Polis ve DEDAŞ güvenlik görevlilerinin engel olmaya çalıştığı kalabalıktaki bazı kişiler, yerlerden aldıkları taşları trafo binasına atmaya başladı. Kalabalık daha sonra, eylemin kanunsuz olduğu ve taş atmayı bırakmaları yönünde uyarıda bulunan polise yöneldi. Kalabalığın taşla saldırması üzerine polis, gruba cop ve biber gazıyla müdahale etti. Kısa süreli gerginlikte çok sayıda kişi gazdan etkilenirken, kalabalıkta bulunanlar bir akaryakıt istasyonuna girerek taş atmayı sürdürdü. Gerginlik polisin müdahalesinin ardından protestocuların kaçması ve bazı kişilerin gözaltına alınması ile son buldu.
 
POLİS, TAŞLARI KALDIRIP YOLU ULAŞIMA AÇTI
 
Biber gazlı müdahale ile son bulan protesto sonrası polis, kaldırım taşlarını kaldırarak yolu yeniden ulaşıma açtı. Kilometrelerce araç kuyruğu oluşan yolda, gerginliğin sona ermesiyle yaklaşık 1 saat sonra trafik normale döndü. Gerginlik sırasında gözaltına alınanlar sorgulanmak üzere Viranşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, yeni bir olay yaşanmaması için trafo merkezi çevresinde güvenlik önlemlerini artırdı.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com