Önce yağmur ardından kar yağacak!

Önce yağmur ardından kar yağacak!
Kara kış kapımızı erken çaldı... Yeni haftadan itibaren sıcaklık da hissedilir derecede düşecek...

Bu geceden itibaren özellile Trakya'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur görülecek...

Çarşamba günü ise yurdun doğusunda kar yağışı bekleniyor. Sıcaklıklar Salı gününden itibaren iç kesimlerde 6 ila 8 derece azalacak. Soğuk ve yağışlı hava geliyor. Bu geceden itibaren Trakya'nın yüksek kesimlerinde kar yağışı görülecek.

YURDUN BÜYÜK BÖLÜMÜNDE YAĞIŞ VAR

Yarın Güneydoğu Anadolu, Muş ve Elazığ dışında tüm yurtta yağış var. Hava durumuyla ilgili bilgi veren Hava Tahmini Uzmanı Fatih Berber, "Yağışlar bu geceden itibaren özellile Trakya'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kara dönmesini bekliyoruz. Yağışların kuvvetli olmasını beklediğimiz sahalar ise özellikle Trakya, Çanalkale, İstanbul'un Avrupa yakası ile Batı Karadeniz.. Özellikle Antalya'nın doğu kesimine dikkat çekmek istiyorum. Burda yağışların özellikle Alanya çevrelerinde m2'ye 50 kilogramın üzerinde yağışlar bekleniyor" dedi.

Çarşamba günü Doğu bölgelerde yer yer kar yağışı görülecek. Hava tahmini Uzmanı Fatih Berber, ''Çarşamba günü yağışlı sistem iyice kuzeydoğuya doğru çekilecek. Yağışlar, Karadeniz kıyılarında Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusunda görülecek" diye konuştu.

ÜÇ BÜYÜK KENTTE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Pazartesi günü yağışlar özellikle istanbul'un Avrupa yakasında etkili olacak. İzmir ve Ankara'da ise yağışlar kuvvetli olmayacak. Hava Tahmini Uzmanı Berber, üç büyük kentle ilgili ise şunları söyledi:

''İstanbul'da pazartesi günü yağmur bekliyoruz. Salı günü yağışlar devam edecek. Çarşamba yağış beklenmiyor. Ankara'da sadece Pazartesi yağış bekliyoruz. Yağışlar yağmur şeklinde. İzmir'de pazartesi yağış var. Sağnak şeklinde görülecek. Çarşamba yağış yok'.'

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Sıcaklıklar Salı gününden itibaren iç kesimlerde 6 ila 8 derece azalacak, Batı bölgelerinde ise 6 ila 8 derece artacak

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com