Önder Aytaç serbest bırakıldı

Önder Aytaç serbest bırakıldı
Dışişleri Bakanlığı'nın güvenlik toplantısının dinlenmesinden, daha önce yaptığı televizyon programında haberi olduğu intibası uyandıran Önder Aytaç, gözaltına alındı. Aytaç ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Eski bir emniyet mensubu olan Önder Aytaç Suriye'yle ilgili internete düşen ses kayıtlarıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Dün gözaltına alının Ayaç ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Cemaate yakınlığıyla bilinen Önder Aytaç, Samanyolu ekranlarında 26 Mart'ta yayınlanan "Yakın Gelecek" programında Türkiye'nin Suriye'ye askeri bir operasyon yapmaya hazırlandığını ses kayıtları internete düşmeden önce iddia etmişti.
 

AYTAÇ TV'DE NE DEMİŞTİ
Eski bir emniyet mensubu olan Aytaç, Samanyolu televizyonunda 26 Mart 2014 tarihinde yayınlanan Yakın Gelecek programında “Seçim öncesi Süleyman Şah Türbesi üzerinden algı operasyonu yapılacağı” iddiasında bulunmuştu. Aytaç, “Suriye’deki Süleyman Şah Türbesi’nin IŞİD eline geçmesi sağlanacak, bu IŞİD olmayabilir ama başkası da olabilir. Türk toprağındaki Türk bayrağı indirilecek. Türk Silahlı Kuvvetleri, Özel Kuvvetler, kameralar eşliğinde bir operasyon yapacak. Kara harekatı değil, sınırlı, gösterişli bir hava operasyonu olacak. Türk bayrağı yerine asılacak. Operasyon için herşey oluşturuldu. Seçim öncesi en büyük malzeme de bu olacak. Yani Süleyman Şah Türbesi’nin gece görüş cihazları da bakım için bu çerçevede Türkiye’ye getirilmiş olacak. Perşembe, cuma da sayın Başbakanın dilinden bir şeyler duyarız gibime geliyor” demişti

Baransu ve Ilıcak iddiası
Mehmet Baransu ve Nazlı Ilıcak'ın da gözaltına alındığı yönündeki iddiları, taraflar twitter hesaplarından yalanladı.  (SBK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com