Önder Aytaç'ın cep telefonuna el konuldu!

Önder Aytaç'ın cep telefonuna el konuldu!
Başbakan Erdoğan'a, Twitter'dan hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan yazar Önder Aytaç'ın cep telefonuna, "duruşmayı kaydettiği" gerekçesiyle el konuldu.
Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Önder Aytaç ve avukatı Çağatay Sakaoğlu ile Başbakan Erdoğan'ın avukatı Ali Özkaya katıldı.
 
Duruşmada savunmasını yapan Önder Aytaç, bilgisayar kullanırken, parmakları büyük olduğu için, birçok kelime ve harf hatası yaptığını öne sürdü.
 
Polis Akademisi'nde öğretim görevlisi olduğunu, AK P'nin siyaset akademisinde dersler verdiğini, kitaplar yazdığını, dava konusu ifadenin, klavyede harflere yanlış basması sonucu sehven yayımlandığını savunarak, "Sayın Başbakan ile bire bir tanışan insan olarak böyle bir hakaret etmem söz konusu olamaz" dedi.
 
Gezi Parkı olaylarında ve 29 Ekim'de bu tür paylaşımların binlerce kişi tarafından yapıldığını öne süren Aytaç, böyle bir konuda kendisine dava açılmasını "çelişki" olarak nitelendirdi.
 
Aytaç'ın savunmasının ardından söz alan avukat Çağatay Sakaoğlu, ifadelerinin tutanaklara tam olarak geçirilmediğini savundu.
 
Bu nedenle, Sakaoğlu ile Hakim Hayri Keskin arasında kısa süreli tartışma yaşandı.
 
BAŞBAKAN'A KÜFÜR ETTİĞİ AÇIK
 
Başbakan Erdoğan'ın avukatı Ali Özkaya, Aytaç'ın savunmasını kabul etmediklerini belirterek, "Kendisi hukuk fakültesi mezunu, öğretim üyesi. Yazdığı Tweet'i, 10 güne yakın silmedi. Toplumsal tepkinin ardından sildi. Sanığın, Sayın Başbakana küfür ettiği açık" dedi.
 
Aytaç'ın AK Parti'de konferanslara katılmasının, "hakaret etmediği anlamı taşımayacağını" ifade eden Özkaya, sanığın cezalandırılmasını istediklerini söyledi.
 
CEP TELEFONUNA EL KONULDU
 
Mahkeme mübaşirinin, Önder Aytaç'ın, "cep telefonuyla duruşmayı kaydettiğini" söylemesi üzerine, Hakim Keskin, telefonu istedi.
 
Bu sırada, Aytaç'ın telefonuyla oynaması, duruşma tutanağına, "kaydı silmeye çalıştığı gözlemlendi" şeklinde geçti.
 
Aytaç'ın telefonu alınarak, duruşma salonuna çağırılan polise teslim edildi.
 
Erdoğan'ın ve Aytaç'ın avukatlarına yazılı savunmalarını ve delillerini sunmaları için süre veren mahkeme, Aytaç'a ait telefonun Cumhuriyet savcılığına gönderilerek, suç duyurusunda bulunmasına ulmasına karar verdi.
 
Telefondaki kayıtların, duruşma saatini kapsayacak şekilde incelenmesini kararlaştıran mahkeme, sanığın, özeline ilişkin kayıtların incelenmemesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com