Önder: CHP'nin Sosyal Demokratlığı tartışmalı

Önder: CHP'nin Sosyal Demokratlığı tartışmalı
Sırrı Süreyya Önder Nur Serter'e fena patladı, en git kendi partinle esef et!

Elmahaber-Uğur Duyan

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın hazırlayıp sunduğu Tarafsız Bölge'de, bu gece BDP'nin renkli simalarından İstanbul Milletvekili, yönetmen ve oyuncu Sırrı Süreyya Önder ile CHP'nin ağır toplarından Nur Serter arasında Meclis'te türban serbestisi üzerinden sosyal demokratlık tartışması yaşandı.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Programın konusu, Sırrı Süreyya Önder'in Meclis'e sunduğu türban serbestisini de içeren önergenin genel kurul tarafından ret edilmesi ve Meclis'te kılık kıyafet yönetmeliğinin çağdaş bir hale getirilmesiydi.

ÖNDER ÖNREGE BANA AİT DEĞİL

Sırrı Süreyya Önder, BDP'nin Meclis'e sunduğu önergenin asıl sahibinin Ahmet Tan'a ait olduğunu açıkladı. Önder, Tan'ın bir televizyon programına yetişmek için Meclis'ten erken ayrıldığını o yüzden önergeyi Meclis Başkanlığı'na kendisinin sunduğunu belirtti.

ÖNERGEYİ AKP'LİLER MECLİSE GETİRSİN!

Bu önergenin AKP tarafından ret edildiğini belirten Önder, kendilerinin hazırladığı bu önergeye, AKP'li vekillerin kendi adlarını yazarak imza atmalarını ve TBMM Başkanlığı'na sunmalarını önerdi. Önder, AKP'nin bunu yapamayacağı kanısında olduğunu belirterek, kendilerinin özgürlükler konusunda en hassas parti olduklarını iddia etti.
Ahmet Hakan, Sırrı Süreyya Önder'e bu önergenin Meclis'e getirilmesinin asıl nedenin CHP Milletvekili Şafak Pavey olduğu sorması üzerine, Önder'in bu konu üzerine söyledikleri programa telefon ile bağlanan Nur Serter arasında bir tartışma çıkmasına neden oldu.

SETER: BDP'NİN BU TUTUMUNU ESEFLE KARŞILIYORUM

Serter, CHP'nin Meclis'e sunduğu önergenin BDP tarafından çarpıtıldığını ve eski bir tartışma konusunun ısıtılıp ısıtılıp tekrar sunulduğunu ifade etti.

Seter şöyle konuştu:

"Ben burada böyle bir tartışmanın yeniden açılmasını esefle karşılıyor ve üzüntü duyurum. Bu tartışmanın içinde yer alarak, daha fazla bu konun kanatılmasına ben ve CHP'nin izin vermeyeceğini bir defa daha söylüyorum."

ÖNDER: NUR SERTER GİTSİN CHP İLE ESEF ETSİN!

Önder ise, Seter'in türban konusunda daha önce yaptığı açıklamalarla bir sabıksının olduğunu söyleyerek, CHP'nin bu tarz eylemleriyle ne kadar sosyal demokrat olduğunu tartışmak gerekir görüşünde bulundu.

Serter'in sözlerine Sırrı Süreyya Önder şu yanıt verdi:

"Vallaha esefle karşılanacak bir şey varsa o da sosyal demokrat olduğunu zanneden bir siyasal partinin din ve vicdan özgürlüğü bahsinde sergilediği tutumdur. Nur hanım gitsin bununla esef etsin."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com