Önder: 'Pozantılı çocuklar evlerine gönderilsin'

Önder: 'Pozantılı çocuklar evlerine gönderilsin'
BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Pozantı'da işkenceye ve cinsel tacize maruz kalan, kamuoyunda taş atan çocuklar olarak bilinen Pozantı Cezaevi'ndeki çocuk mahkumların Ankara Sincan Cezaevi'ne değil, ailelerine gönderilmesi gerektiğini söyle

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Sincan Cezaevi'ne nakledilen çocukların evlerine gönderilmesi için ''Sayın Cumhurbaşkanı bu işe önayak olmalı" diye konuştu.

Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Pozantı Cezaevi'nde kalan çocuklara yönelik cinsel istismar iddialarına değinen Önder, ''Sayın Cumhurbaşkanı bu işe önayak olmalı. Çocuklar 24 saat içinde Sincan Cezaevi'ne değil, anne babalarının kollarına, yuvalarına gönderilmelidir. Olan olmuştur. Çocuklardan da kuvvetli bir özür dilemeliyiz. Bağış, İçişleri Bakanı'nı coplarken, Adalet Bakanı da bunu yapabilir'' şeklinde konuştu.

İÇİŞLERİ BAKANINI ELEŞTİRDİ!

Önder, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildiğini belirttiği Çevik Kuvvet Temel Eğitim Kitabı'nda yer alan ifadeleri de eleştirdi.

BDP'li Önder, kitapta, ''Ön kol kemiği sinirine yapılan atak noktası, ön kolun üst ve iç tarafı olmak üzere iki tarafta bulunur. Bu sinir noktaları dirseğin 6-8 santimetre üstündedir. Bu iki bölgeye atak kolda hissizlik oluşmasına neden olur'' gibi ifadelerin bulunduğunu söyledi. Önder, ''AB'ye talip bir ülkede güvenlik anlayışı bu mudur? İçişleri Bakanı'nı çağıralım, kendisinin tarif ettiği yeri bandajlayalım. Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın da eline cop verelim, o vursun. İkisine de yakışır'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com