Önder Sav Akıl Verdi Kaybetti!

Önder Sav Akıl Verdi Kaybetti!
Akıl veren kaybetti akıl alan kazandı...

CHP'dekİ çalkantılı süreci yakından takip eden isimlerden biri de, Saadet Partisi'nde (SP) yaşanan tüzük krizi öncesi Önder Sav ile görüşerek akıl danışan Şevket Kazan oldu.

Sav'ın verdiği taktiği uygulayarak Numan Kurtulmuş'u tasfiye eden ve partiyi ele geçiren Erbakan cephesinin önemli isimlerinden Şevket Kazan, CHP'de yaşananları ve Önder Sav'ın tasfiye edildiği operasyonunu hayretle izliyor.
Siyasetin garip cilvesi, Önder Sav'ı CHP yönetiminden uzaklaştırırken, Sav'ın yol gösterdiği Şevket Kazan ise Necmettin Erbakan'ın Genel Başkan olduğu SP'nin Halkla İlişkiler Başkanlığı'nı yürütüyor. Olaylı Saadet Partisi kongresi ve partinin kayyuma devredilmesi sürecinde, SP'li Şevket Kazan'ın, Önder Sav'la görüştüğü ve sürece ilişkin bilgi danıştığı ortaya çıkmıştı. Bu görüşmelerin ardından SP'de yaşanan çatlak hızla büyümüş, olaylı kongre mahkemeye taşınmış ve parti kayyuma devredilerek kurtulmuş tasfiye edilmişti. Mahkeme kararıyla toplanan kongrede ise Necmettin Erbakan genel başkanlığa seçilmişti. Sav'la görüşen Kazan ise SP Halkla İlişkiler Başkanlığı'na getirilmişti.

ÇOK MANİDAR OLDU
Önder Sav'ın durumu, akıllara Şevket Kazan'ı getirdi. 'Bir kaybedene' karşılık 'Bir kazanan' olan Kazan, AKŞAM'ın bu konudaki sorusunu şöyle yanıtladı: 'Çok manidar bir durum oldu. Biz 17 Ekim kongresinden önce aynı rahatsızları yaşamıştık. Önder Sav'la görüşmemiz çok yankı uyandırmıştı. Şimdi işin tuhafı, Sav'ın kendisi benzer bir sıkıntıyla gündeme geldi. Ama CHP'deki parti içi bir olaydır ve bizim dışarıdan fikir yürütmemiz doğru olmaz'.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com