Önder Sav Gitti Deniz Baykal Geldi!

Önder Sav Gitti Deniz Baykal Geldi!
Erken gelen Sav, Dadak'ın yakınlarına taziye dileklerini ilettikten sonra, Baykal gelmeden mezarlıktan ayrıldı..

Sav'ın gitmesinden kısa bir süre sonra eski genel başkan Deniz Baykal geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluve eski genel başkan Deniz Baykal, dün vefat eden Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi Mehmet Dadak'ın cenaze namazında bir araya geldi. Önder Sav ise erken gelip cenaze namazına katılmadan geri döndü.

Dün havaalanına giderken aracın içinde kalp geçirerek hastaneye kaldırılan, fakat tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden CHP kontenjanından RTÜK üyesi seçilen Mehmet Dadak için Ankara Karşıyaka Mezarlığı Camii'nde cenaze namazı kılındı.

Erken gelen CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Dadak'ın yakınlarına taziye dileklerini ilettikten sonra, cenaze namazını katılmadan Karşıyaka Mezarlığı'ndan ayrıldı.

Gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği cenaze namazı için, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkı Süha Okay, Akif Hamzaçebi veGürsel Tekinile birlikte cenaze namazının kılınacağı alana geldi.

Mehmet Dadak'ın eşi Gülten Dadak'a taziye dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, cenaze namazı için yerini aldı.

Kısa bir süre sonra da, CHP eski genel başkanı Deniz Baykal geldi. Cenaze namazı için saf tutanların önünden geçen Baykal, Gülten Dadak'a taziye dileklerini iletti. Dadak'ın yanından ayrılan Baykal, sırasıyla Onur Öymen, Hakkı Süha Okay, Kemal Kılıçdaroğlu, Akif Hamzaçebi ve Gürsel Tekin ile tokalaştıktan sonra, Kılıçdaroğlu'nun yanında namaz için saf tuttu.

Yan yana gelen Kılıçdaroğlu ve Baykal, uzun süre sohbet etti. Karşıyaka Mezarlığı Camii imamı ismini okuduktan sonra Mehmet Dadak'ın cenaze namazını kıldırdı. Namazın sonunda, imam cenaze namazına katılanlardan helallik istedi.

Namazın kılınmasından sonra, Mehmet Dadak'ın cenazesi Kılıçdaroğlu, Baykal ve yakınlarının yardımıyla cenaze aracına götürüldü.

Dadak'ın cenazesi dualar eşliğinde toprağa verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com