Önder Sav'a 'kum' cevabı!

Önder Sav'a 'kum' cevabı!
CHP Çankaya İlçe Başkanlığı seçimlerinde arbede çıktı.

Çankaya İlçe Başkanlığı seçimleri Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda gerçekleşti. Murat Karayalçın'ın divan başkanı olduğu kongrede, il delegeliği listeleri açıklanınca arbede yaşandı.

Gerçek Gündem.com'un haberine göre; Mehmet Perçin'in tek aday olarak katıldığı kongre günün erken saatlerinde başladı. Murat Karayalçın'ın divan başkanı olarak yer aldığı kongre İstiklal Marşı'nın okunmasıyla açıldı. karayalçın, kongreyi başlatan konuşmasında, üstü kapalı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Karayalçın, "Şu günlerde Mustafa Kemal mi diyelim, Mustafa Kemal Atatürk mü diyelim tartışması var. Bence Gazi Mustafa Kemal Atatürk demek gerekir. Doğrusu budur" ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun "Ben Mustafa Kemal demeyi seviyorum" sözlerine yanıt olarak söylenen sözler katılımcıların dikkatini çekti.

Karayalçın'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya ise güncel ve siyasal gelişmeleri yorumladı. Akkaya'nın konuşmasına "Toparlayın'' diyerek müdanele eden Karayalçın, beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Akkaya, "Sayın Başkan, tüzüğü okursanız, genel başkan yardımcılarının konuşmalarında süre sınırlaması yoktur" cevabını verdi. Karayalçın da bunun üzerine "O protokollerde geçerli, kongrelerde değil" dedi.

Kürsüye çıkarak söz alan CHP Ankara eski Gençlik Kolları Başkanı Utku Akay ise salonda bulunmayan Gençlik'ten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zeki Gündüz'e yüklendi. Akay şöyle konuştu: "Hani bu salon demokrasi şöleni olacaktı? N'oldu niye olmuyor şölen? Bu salon niye boş, niye coşkusuz? Çünkü burada gençlik yok. Gençliğin başına, gençliği hiç tanımayan bir genel başkan yardımcısı getirildi. CHP'nin kapıları gençlere kapandı" ifadesini kullandı.

Kongrede konuşan Gürsel Erol ise, CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav'a yüklendi. Gürsel Erol, "Sel gider kum kalır dediler. Kum burada, işte burada" dedi. Alper Taşdelen ise, genel duruma ilişkin bir analiz yaptı.

Kongredeki en büyük gerilim ise delege listelerinin ortaya çıkmasıyla birlikte yaşandı. İsmini listede göremeyen partililer, izleyici sıralarında oturan Çankaya eski Belediye Başkanı Doğan Taşdelen'e sözlü sataşmada bulundu. Bazı partililer, "CHP'ye 15 sene kaybettirdiniz. Şimdi de delegeleri belirliyorsunuz. Yazık bu partiye" dedi. Taşdelen'e tepki gösterenler, salondan çıkarıldı.

İSTANBUL KARTAL'DA SALON TARTIŞMASI

Öte yandan, ilçe kongresini gerçekleştirmek isteyen CHP İstanbul - Kartal'da da salon yüzünden gerilim yaşandı. Salonun sadece 400 kişilik olmasına tepki gösteren partililer ile ilçe yöneticileri arasında tartışma yaşandı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com