Önder Sav'dan İlginç Mesaj!

Önder Sav'dan İlginç Mesaj!
Sav : Kurultayda yersiz hesaplaşma ve kamplaşma olmamalı...

18 Aralık'taki kurultay öncesi CHP'nin yeni lideri Kemal Kılıçdaroğlu, önce eski genel başkan Deniz Baykal daha sonra da eski Genel Sekreter Önder Sav ile görüştü. Baykal, görüşme sonrası yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu'na, ''MYK'yı siz seçeceksiniz, bırakın PM'yi kurultay seçsin'' dediğini söyledi. Sav ise "Kurultayda yersiz hesaplaşma ve kamplaşma olmamalı. Çarsaf listeyi örgüt daha sempatik karşılar" dedi.

40 DAKİKA GÖRÜŞTÜLER
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile eski Genel Sekreter Önder Sav arasındaki görüşme sona erdi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki makamında gerçekleşen görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü. Sav görüşme sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. İşte Sav'ın konuşmasından satırbaşları:

SEÇMENE KARŞI SORUMLULUĞUMUZ VAR
PM 'nin oluşumu liste konusunda herhangi bir değerlendirmem olmamıştır. Bu aşamada buna gerek görmedim çünkü sayın genel başkan siyasi partilerin tüzüğünün kendisine verdiği yetkiyle toplantıya çağırdı. 2011 yılının haziranında yapılacak seçimlerin önemi çok büyüktür. Önümüzdeki süreçte CHP'nin geleceğinin konuşulacağı gözlerini kulaklarını 18 Aralık kurultayına dikmiş olan seçmenimize karşı hepimizin sorumluluğu vardır.

KAMPLAŞMA KURULTAY'I OLMASIN
Kamplaşma, ayrışma kurultayı olmamasını istiyorum. Bu kurultayın bir birleştirme ve bütünleştirme ve CHP'yi iktidara getirecek bir kurultay olmasını istiyorum. CHP'lilere yakışır bir kurultay olmasını diliyorum. CHP'nin Cumhuriyetin laik ilklerini özümseyen anlayışının kurultayda artarak sürmesini diliyorum.

YERSİZ HESAPLAŞMALAR OLMAMALI
Kurultayda yersiz hesaplaşma ve kamplaşma olmamalı. Kurultayda aklımız duygularımızın önüne geçmemeli. Tüzük değişikliği yapılırken, Baykal zamanında düşüncelerimi herkes bilir. Örgüte dayalı dayatmalara sevmem. Genel Başkan liste için ısrarlı değil. Bizden beklentisi olan örgütümüzün vefakar CHP ailesinin asla bir umutsuzluğa kapılmaması gerekir.

ÇARŞAF LİSTEYE ÖRGÜT SEMPATİK BAKAR
CHP'yi iktidara taşımak için elbirliği gerektiğini düşünüyorum. Aklımızı egemen kalmalı, duygularımızı geride bırakmalıyız. Varsayımlarla yürüyen bir siyasetçi değilim. Çarşaf listeyi örgüt daha sempatiyle karşılar. Kurultay idaresi ortaya çıktığında herhangi bir problem çıkmaz, her türlü değerlendirme yapılır.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com