Önder Sav'dan ilk açıklama

Önder Sav'dan ilk açıklama
Önder Sav, "CHP genlerinde haksızlığa direniş var" dedi.

CHP eski Genel Sekteri Önder Sav, muhalif delegeler ile birlikte bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Ankara'da bir otelde gerçekleştirilen basın toplantısında Önder Sav, 'Aydın Aydın gibiler devrimci olacak ben statükocu olacağım öyle mi, yazıklar olsun' diye konuştu.

Gerçekleştirilen 16. Olganüstü Kurultayı'ndan sonra bir ayrışma olacağı havasının oluşturulmaya çalışıldığını söyleyen Sav, "Yağma yok arkadaşlar. Evimizin düzenini korumaya çalışırız, kimsenin bizi ötekileştirmesine izin vermeyiz. Sel gider kum kalır. Kimin sel, kimin kum olduğunu ise zaman gösterecektir' dedi.

"İMZA VEREN ARKADAŞLARIN PAYI VAR"

'İmza için 10 Ocakta yola çıkan ve 14 Ocakta da imzayı toplayarak 362 sayısına ulaşan arkadaşlarımızı kahraman olarak görüyorum' diyen Sav, 'CHP'nin tarihi yazılırken her birinin o tarihin sayfalarında ayrı ayrı izleri olacaktır' dedi.

Kurultayın verilen imzalarla düzenlendiğini belirten Sav, 'Demokrasi şöleni adı altında düzenlenen bugünkü kurultayın temelinde imza veren arkadaşlarımızın emeği vardır. Basit bir iş imza verdik diye görülmeyecektir. Her türlü tehdide karşın imza veren arkadaşlarımız CHP'de bir tüzük değişiminin bir başlangıcını yaptılar' diye konuştu.

"Mevki makam sunarak gerçek CHP'lilerin iradesini saptıramazsınız" diyen Sav, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu topluluk, bizler gibi partiye destek veren partiye emek vermiş insanlar, ne yaptığımızın farkındayız. Asla ve kat'a CHP'de bir ötekileştirme yaratılmasına izin vermeyiz. Geçmişimiz de izin vermez, yaşadığımız toplum da izin vermez. CHP''nin genlerindeki devrimcilik ve direnişçilik hepimizin genlerinde vardır. Bu salondaki insanlar gerçek devrimci insanlardır."

KONUŞMASI SLOGANLARLA KESİLDİ

İmza verenlerin ve verenleri destekleyenlerin, önlerinde pek çok engel olsa da yollarından dönmeyecek insanlar olduğunu söyleyen Sav, şöyle konuştu:

"Biz altı okumuza da sahip çıkarız, sosyal demokrasinin kurallarına da sahip çıkarız. Hiç kimse, hiçbir imza veren arkadaşımız imza verdim, bugünkü tabloda imzam boşuna diye hüzünlenmesin. İmzanın çok önemli bir işlevi olmuştur. Bundan sonra da imza veren arkadaşlar başları dik olarak gezeceklerdir. Kimse o arkadaşlarımızı öteleyemez, bulundukları il ve ilçe konumundan dolayı hırpalayamaz."

Önder Sav'ın konuşması sık sık, muhalif delegelerin sloganlarıyla kesildi. "İşte örgüt, işte CHP", "Örgüt seninle gurur duyuyor" gibi sloganların dile getirildiği toplantıda delegelerin "İmza hırsızı Kılıçdaroğlu" sloganına ise Sav engel oldu. Sav, "Böyle yöneticilerimizle ilgili hoş olmayan sloganlar atmayalım, kendilerince bir yönetim götürüyorlar" diyerek destekçilerine müdahale etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com