One Tower'dan Gazeteciler Günü'ne özel sergi

One Tower'dan Gazeteciler Günü'ne özel sergi
Sanata verdiği destekle dikkati çeken One Tower Kule Konut ve AVM Projesi, satış ofisinin kapılarını şimdi de gazeteciler için açıyor.

One Tower, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve Foto Muhabirleri Derneği’nin 30. kuruluş yıldönümünü “30 Yılın Basın Fotoğrafları” sergisiyle kutlayacak. 

Fotoğraf sanatçısı Hamit Yalçın’ın hava fotoğraflarından oluşan “Anadolu Desenleri” sergisiyle Sanat Günleri’nin ilkini gerçekleştirdiklerini belirten İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, Yalçın’ın havadan çektiği karelerin sanatseverlerden büyük ilgi gördüğünü söyledi. Sanat Günleri’ni bu kez de zor koşullarda gece gündüz demeden çalışarak haber üretme telaşında olan gazeteciler için düzenlemeyi uygun bulduklarını ifade eden Özçelik, “En önemli meslek gruplarından biri gazetecilik. Çünkü doğru haberi anında ulaştırmak adına her daim çalışıyorlar. Onlar her gün her saat bize bilgi aktarıyorlar. Onlar için çok özel bir gün olan 10 Ocak'ta bu kez biz onların çalışmalarına yer verelim istedik. Geleneksel hale getirdiğimiz One Tower Sanat Günleri’nin yeni sergisini 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne denk getirerek, bizler için de özel yeri olan gazetecilerin gününü kutlayacağız” dedi.

Özçelik ayrıca Foto Muhabirleri Derneği’nin 30. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağını ifade ederek, şunları söyledi:
“Fotoğrafın özellikle bir haber için çok büyük bir etkisi vardır. Çünkü bazı olaylar o anda çekilen fotoğraflarıyla hatırlanır. Bu açıdan baktığımızda foto muhabirlerinin haber için değeri çok büyük. Foto Muhabirleri Derneği de, 30 yıldır foto muhabirleri için varlığını koruyan saygın bir dernek. Derneğin 30. kuruluş yıldönümünü de bu vesileyle kutlamak istedik. Foto Muhabirleri Derneği’nin arşivindeki karelerden oluşan ‘30 Yılın Basın Fotoğrafları’ sergisiyle hem sanatseverlerin hem de gazetecilerin beğeneceği bir çalışmaya imza atacağımızı düşünüyoruz.”
10 Ocak Cuma günü saat 18.00’de açılış kokteyli düzenlenecek olan sergi, 31 Ocak 2014 tarihine kadar açık olacak.

Oran’da inşa edilen One Tower, 48 katlı ve 185 metre yükseklikte olacak. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com