"Önemli olan kötü oynarken de kazanmak"

"Önemli olan kötü oynarken de kazanmak"
Arda Turan, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Kazakistan'ı 2-1 yendikleri karşılaşmanın ardından açıklama yaptı...

A Milli Futbol Takımı'nın yıldız oyuncusu Arda Turan, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Kazakistan'ı 2-1 yendikleri karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, kötü oynarken de kazanmanın önemine değinerek, "Her takım artık topun arkasına geçiyor.

"bu TAKIM MUTLAKA AVRUPA ŞAMPİYONASI'NA GİTMELİ"

"BUGÜN ÇOK İYİ OYNADIĞIMI DÜŞÜNMÜYORUM"

A Milli Futbol Takımı'nın yıldız oyuncusu Arda Turan, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Kazakistan'ı 2-1 yendikleri karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, kötü oynarken de kazanmanın önemine değinerek, "Her takım artık topun arkasına geçiyor. Bugün de o sıkıntıyı yaşadık. Sonuçta ne olursa olsun kazanmasını bildik. Önemli olan kötü oynarken de kazanmak. Çünkü bu takım zaman zaman çok iyi futbolda oynuyor. Ama bugün oynadığımız futbol, Avrupa Şampiyonası için yeterli değil. Bunu hocamız değerlendirecek ama biz her birey olarak kendimize çeki düzen vereceğiz. Hem ülkemiz hem de kendi kariyerimiz için, Avrupa Şampiyonası'nda olmayı çok istiyoruz. Buna benim inancım sonsuz. Bu takım mutlaka Avrupa Şampiyonası'na gitmeli. Gitmek için de her şeyi yapacağız. Bugün açıkçası çok iyi oynadığımı düşünmüyorum ama hayatım boyunca hiçbir zaman sorumluluktan kaçmadım. Bugün de bunu gösterdiğimi düşünüyorum. Açıkçası çok iyi topa vuran bir oyuncu değilim ama son dakikada frikiği atmak istedim. Ondan önce de birçok kez topu ayağıma alıp denedim. Dediğim gibi, ben her zaman bu ülkenin evladıyım. Bu ülkenin oyuncuları çok önemli, çok yetenekli oyuncular. Oyuncularımızı yüceltirsek, her şey çok daha iyi olacak. Burak penaltıyı kullanmadan önce onunla konuştum. Gol atmasını diledim. Burak bu takımda en iyi topa vuran oyunculardan bir tanesidir. Bir daha penaltı olursa ben Burak'ın atmasını istiyorum. Ultraslan Grubu'na da teşekkür ediyorum. Her zamanki gibi kendilerine yakışanı yaptılar. Burası benim evim, hayatım boyunca da öyle olacak. Baskı altında arkadaşlarımız, bu ülkede yaşanılanlardan dolayı. Hepimiz için bir rahatlama oldu. Futbola dönme oldu. Bu ülkede birçok şehit var. Bu galibiyeti şehit ailelerine armağan etmek istiyorum. Onlara, herkese Allah sabır versin. Artık bu ölümlerin bitmesini istiyorum. Bunu her fırsatta dile getiriyorum" ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com