"Önemli olan 'Ülke' menfaatleridir"

"Önemli olan 'Ülke' menfaatleridir"
MHP Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz, AKP'nin son zamanlarda yandaş medya ile birlikte MHP ve ülkücüler aleyhinde propaganda yaptıklarını savundu.

MHP Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz, AKP'nin son zamanlarda yandaş medya ile birlikte MHP ve ülkücüler aleyhinde propaganda yaptıklarını savundu. Kurnaz, ayrıca ülkücüler arasındaki bölümenin iyiyece gün yüzüne çıktığınıda vurgulayarak, ülkücülerin bir çatı altında toplanmaları gerektiğini ifade etti.
AKP tarafından başlatılan açılım kampanyasının ülkeyi birleştirmek yerine ülkeyi böleceğini ifade eden Kurnaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Bunlara göre milletin canına, kanına ırzına, diline ve dinine kast etmiş olan teröristlerin bölünme ve özerklik istekleri kabul edilebilir ve desteklenir bir davranış iken milletin bölünmez bütünlüğünü korumak, bu uğurda mücadele vermek, özgürlükten yana olmak, tüm bunlardan da öte ülkesini savunmak bir suç unsuru gibi görülmeye başlandı.'
Ülkücülerin parçalanmak yerine birlşemleri gerektiğini vurgulayan Kurnaz;'Ülkücülerin MHP çatısı altında artık birleşmeleri gerekiyor. Gün gelmiş bölünme tehlikesi artık alenen ortaya çıkmıştır! Bu şartlarda husumetlerin bir tarafa bırakılıp, başımızdaki belanın bir an önce defedilmesi şarttır. Tüm ülkücülerin mücadelesinin temeli, varlık sebebi olan Türk Milleti'nin birliği, bütünlüğü ve özgürlüğü tehdit altında iken ben yokum, benim bilmem kiminle sorunum var o yüzden bulunmam gibisinden görüşlerle hareket etmek ülkücü hareketin mücadelesine engel olmaktan, bunu ısrarla arzulayan ve milleti bölmek isteyen sırtlan kümelerinin de amaçlarına istemeden de olsa destek çıkmaktan başka bir şey değildir' şeklinde ülkücüler arasında meydana gelen fikir ayrılığına dikat çektti.
Referandumda oy kullanan herkese saygı duyduklarını belirten Kurnaz;'Dargınlıkların, kırgınlıkların ve küskünlüklerin geride bırakılması gerekiyor'dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com