"Onlar AKP’nin İşe Aldığı Militanlardır"

"Onlar AKP’nin İşe Aldığı Militanlardır"
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Okmeydanı'ndaki saldırı ve Berkin'in vefatı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Çocukların burnunu kıranlar, hedef gözeterek gözüne ateş edenler, evin içine bomba atanlar son 10 yılda AKP’nin işe aldığı militanlardır. Onlar Türk polisi değildir. Bunların hesabını da gün gelir sorarız” dedi.


Konyaaltı Belediyesi’nin Siteler Kapalı Pazar Yeri açılış törenine katılan İnce, burada yaptığı konuşmada, Konyaaltı’nın Türkiye’nin en modern ilçelerinden olduğunu söyledi. İnce, ülkedeki bütün ilçelerin Konyaaltı gibi çağdaş ve modern bir ilçe haline gelmesi durumunda Türkiye’nin dünyanın lider ülkesi konumuna geleceğini belirtti.


Türkiye’nin iyi yönetilmediğini savunan İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kimya, fizik ve tarih derslerinden sınıfta kaldığı gibi Türkçe’den de sıfır aldığını ve CHP’ye hala “Cehape” dediğini söyledi. İnce, Başbakan Erdoğan’ın “One minute” dediği için yabancı dil notunun bir olduğunu ifade etti.
Diktatörlerin ve faşistlerin gençlerin şiddet uygulamasını istediğini dile getiren İnce, gençlerin bu oyuna gelmemesi ve mizahla diktatörlerin üzerine gitmesi gerektiğini kaydetti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, mitinglerde “Beni kandırdılar. Bunlar örgüt. Safmışım” dediğini aktaran İnce, saf insanlara ailelerin kızlarını vermeyecekleri gibi oylarını da vermemesi gerektiğini öne sürdü.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın olduğu öne sürülen ses kayıtlarını hatırlatan İnce, “Kayıtta (Sıfırladın mı?) diyor. O da (Neyi babacığım) diyor. (Oğlum işte şeyi) diyor ama karşıdaki anlamıyor. 7 dakikada zor anlattı. Ömrünü yedi ömrünü. Küçük olsaydı kesin onu cami avlusuna bırakırdı” dedi.


Gezi Parkı olaylarında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın da Tunceli’de kalp krizi geçiren şehit polis memuru Ahmet Küçüktağ ve İstanbul’da silahla öldürülen Burakcan Karamanoğlu’nun da bu ülkenin evladı olduğuna dikkati çeken İnce, hepsi için gözyaşı döktüğünü ve üzüldüğünü vurguladı.


Türkiye’de köylünün, işçinin ve memurun çocuğunun polis olduğuna işaret eden İnce, şöyle konuştu:
“İzmir’de 15 yaşındaki kızın saçlarından sürükleyen polis bu ailelerin polisi mi? Elinde gaz fişeğiyle evin içine gaz atan polis bu mu? Karakoldaki Ali amca değil bunlar. Çocukların burnunu kıranlar, hedef gözeterek gözüne ateş edenler, evin içine bomba atanlar son 10 yılda AKP’nin işe aldığı militanlardır. Onlar Türk polisi değildir. Bunların hesabını da gün gelir sorarız.”


Açılışta konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise 15 yıldır Konyaaltı’nda görevde olduğunu hatırlatarak, ilçeyi köy görünümünden modern bir kente dönüştürdüklerini söyledi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com